openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Instalacja drukarki officejet 7000 sieć  (Przeczytany 3426 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chivito
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Marzec 03, 2012, 17:38:16 »

Witam,
staram się zainstalować drukarkę HP officejet 7000 Wide [E809a]

Mam wszystkie aktualne dane konfiguracyjne drukarki:
MAC d485642156e8
IP 10.1.1.5
Maska 255.255.255.0
Brama 10.1.1.1

Drukarka tak jak pozostałe 2 komputery podłączone są do rutera D-Link. chwile co zainstalowałem ja na drugim komputerze pod winXP i dziala ok.

Prubowałem ręcznie zainstalować ją w YaST samo połączenie działa ale drukarki nie wykrywa.
Znalazłem pakiet instalacyjny ha dedykowany dla dystrybucji linuxowych, po wypełnieniu kreatora odnośnie dystrybucji oraz rodzaju drukarki otrzymałem dostęp do pobrania oraz szczegółowy opis instalacji.

Link do opisu: http://hplipopensource.com/hplip-web/install/install/index.html (http://hplipopensource.com/hplip-web/install/install/index.html)

Pobrałem plik do katalogu /home/hp, zalogowałem się do konsoli jako użytkownik klasy root i analogicznie do instrukci wykonałem komęde:
Kod:
pm@linux-f5by:~/hp> sh hplip-3.12.2.run


wszystko wykonuje się zgodnie z opisem do momentu podania hasła root, po wipisaniu instalator kilka minut obraca ukośnikami i myślnikiem po czym wyświetla komunikat:

Kod:
ENTER ROOT/SUPERUSER PASSWORD
-----------------------------
Please enter the root/superuser password:
/error: No output seen in over 300 sec... (Is the CD-ROM/DVD source repository enabled? It shouldn't be!)
Password incorrect. 2 attempt(s) left.
Please enter the root/superuser password:

I tu pytanie z racji iż jestem nowym użytkownikiem linuksowych systemów. Jak ten problem rozwiązać lub w jakikolwiek inny sposób zainstalować drukarkę z połączeniem sieciowym.






Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl