openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: SAGEM f@st 800 E4 oraz NeostradaTP na openSUSE 11  (Przeczytany 101535 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« : Lipiec 21, 2008, 07:22:03 »

Znalazłem nowy sposób na konfigurację neostrady TP na openSUSE 10.3+ (openSUSE 11), z którego sam korzystam. Działa przeważnie zawsze na wersjach i386.
Na samym początku odpinamy modem z portu USB (proponowałbym instalację systemu z odpiętym modemem)
Co potrzebujemy? Instalkę openSUSE (10.3 lub 11) DVD i386.
Pierwsze co musimy zrobić to pobrać następujący RPM UbuDSL 1.0 RPM (http://forum.susek.info/rpm/ubudsl-1.0-i386.rpm), jest to aplikacja UbuDSL w wersji na OpenSUSE. Niewiem jak innym ale mi ten program w ogóle nie działa. Jedną zaletą jest to, że poprawnie instaluje sterowniki dla wybranego modemu.
Jeśli juz pobraliśmy ten plik, to następnie pobieramy skrypt suseneo.sh Download suseneo (http://www.susek.info/suseneo/suseneo.sh) napisany przez naszego administratora.
Oba pliki kopiujemy do katalogu /home/nasza_nazwa_użytkownika.
Następnie przechodzimy do katalogu /home/nasza_nazwa_użytkownika i dwukrotnie klikając na ubudsl-1.0-i386.rpm instalujemy aplikację.
Kolejnym etapem jest uruchomienie Konsoli Terminala. W otwartej konsoli wydajemy polecenie su w celu uzyskania praw administratora (poprosi o hasło). Gdy już linijka w konsoli zmieni kolor na czerwony wydajemy kolejne polecenie uruchamiające konfiguratora ubudsl z prawami root'a.
Kod:
/opt/ubudsl/ubudsl
Przechodzimy kolejno przez graficzny konfigurator połączenia. Podczas wpisywania loginu i hasłą do Neostrady możemy wpisać dosłownie cokolwiekm ponieważ ten program nie działą prawidłowo. Używamy go jedynie do instalacji sterownika dla modemu. Na końcu gdy program poprosi o podpięcie modemu, robimy to. Gdy płyta instalacyjna openSUSE DVD jest w napędzie konfigurator rozpocznie proces instalacji pakietów potrzebnych do skompilowania sterownika. Finalnym poleceniem aplikacji UbuDSL będzie prośba o restart komputera. Wówczas my otwieramy na nowo Konsolę Terminala, wydajmy polecenie su (poprosi o hasło) następnie
Kod:
cd /home/nasza_nazwa_użytkownika/
kolejno
Kod:
sh suseneo.sh

Otworzy się nam właściwy konfigurator połączenia suseneo. Odpianym nasz modem. I postępujemy zgodnie z zaleceniami aplikacji. Gdy dojdziemy do wyboru konfiguracji (Ręcznie, automatycznie) wybieramy ręczną konfigurację. Otworzy się nam YaSTowe okno z dwoma zakładkami Urządzenia DSL oraz Dostawcy. Klikamy w zakładce urządzenia DSL na dodaj.
Tryb PPP: PPP przez ATM
VPI/VCI: 0.35
na dole mamy rozwijaną opcję uruchamiania połączenia, zalecamy wybrać Uaktywnij połączenie > Podczas uruchamiania systemu.
Kolejno klikamy Dalej, widzimi konfiguratora dostawców sieci. Zaznaczamy inni i na dole Nowy.
W polu Nazwa dostawcy wpisujemy np, NeostradaTP, w polach nazwa uzytkownika oraz hasło podajemy własny login i hasło do usługi NeostradaTP (kasujemy zaznaczenie "Zawsze pytaj o hasło" i wpisujemy hasło).
Gdy YaST wszystko zainicjuje i zakończy proces konfiguracji restartujemy komputer. Podczas uruchamiania powinny przez chwilę mrugać diody na modemie oznacza to synchronizację. Gdy zaznaczyliśmy opcję uruchamiania połączenia przy starcie, po zalogowaniu się do systemu powinniśmy byc juz w pełni połączeni. W celu sprawdzenia tego włączamy konsolę terminala wydajemy polecenie su w celu praw administracyjnych, następnie
Kod:
ping wp.pl
powinniśmy ujżeć mniej więcej takie odpowiedzi.
Cytuj
PING wp.pl (212.77.100.101) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=1 ttl=124 time=25.9 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=2 ttl=124 time=25.9 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=3 ttl=124 time=27.0 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=4 ttl=124 time=27.8 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=5 ttl=124 time=22.7 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=6 ttl=124 time=23.5 ms
64 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=7 ttl=124 time=24.3 ms
Oznacza to poprawne połączenie. Od teraz Internet działa i możemy przystąpic do instalacji własnych pakietów oraz do aktualizacji systemu online.
Proszę wszystkich którzy wykorzystają ten manual do instalacji neostrady o opisanie w tym temacie czy wszystko działa poprawnie. Pozdrawiam.
Zapisane
Neo++
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Lipiec 21, 2008, 14:13:02 »

Witam, wszystko działa wyśmienicie Za 1 razem udało mi się skonfigurować połączenie Chichot Naprawdę dobry kurs. Pozdrawiam.
Zapisane
mar.w
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Sierpień 09, 2008, 11:48:37 »

Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o SUSE, ale instalacja neostrady wg. skryptu przebiegła BEZPROBLEMOWO i wszystko działa za pierwszym razem 
Dzięki
Marcin
Zapisane
rynio90
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Sierpień 10, 2008, 11:53:10 »

Czy ten sposób instalacji działa także dla zwykłego modemu f@st 800 czy tylko dla E4?
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #4 : Sierpień 10, 2008, 12:05:47 »

sprawdz, nic sie nie stanie. z modemami neostrady nie ma juz problemu na linuxie
Zapisane
mat
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : Sierpień 20, 2008, 09:51:44 »

Niestety nie moge znalezc ubuDSL 1.0 RPM na mojej plycie instalacyjnej SUSE.
Mam plyte instalacyjna OpenSUSE 11.0 od Easy Liux Max.

Czy jest inny sposob na znalezienie tego pliku?

pozdrowienia,
Mat
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #6 : Sierpień 20, 2008, 10:45:36 »

Czytanie ze zrozumieniem się kłania jakbyś czytał uważnie to byś znalazł w tekście linka do tego pliku na naszym serwerze. Proszę o to on: http://forum.susek.info/rpm/ubudsl-1.0-i386.rpm
Zapisane
Laik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 10, 2008, 15:39:00 »

A u mnie nie działa choć zrobiłem wszystko jak w instrukcji. I nie wiem czemu. Jeszcze trochę popróbuję. Może zainstaluję jeszcze raz system. Jak go instalowałem miałem podpięt modem. MOże tu tkwi problem... Co?
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 10, 2008, 19:01:50 »

to nie windows
Zapisane
Laik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #9 : Październik 24, 2008, 16:28:52 »


Witam.

Jeszcze się nie poddałem ale nadal nie jestem w sieci.

SiBUL napisał na początku, że powinno działać przy wersji i386. W informacjach o systemie znalazłem taki wpis: openSUSE 11.0 (i586) z jądrem linux 2.6.25.5-1.1-pae i686.

Czy to oznacza, że mój system nie jest w wersji i386?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
Laik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #10 : Październik 24, 2008, 19:44:49 »


P.S.

mój procesor to AMD Duron 700MHz
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #11 : Październik 24, 2008, 23:40:23 »

i386 czyli miałem na myśli serię procesorów wydanych przez Intela. openSUSE jest w wersji x86 i i386 numery typu i686 to poprostu kolejne wydania.

http://www.ubudsl.com/pl/pobierz.php
http://ubudsl.com/downloader.php?type=openSUSE_x86_64
Przetestuj to.
Zapisane
Laik
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #12 : Październik 25, 2008, 18:07:31 »


 Chichot DZIAŁA. Ten post jest wysłany z linuksa!!!!

Dzięki SiBUL, wykorzystałem z linki podane przez Ciebie. i pomogło.
Zapisane
mat
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #13 : Październik 29, 2008, 21:23:00 »

OK. Dziala. Dziekuje mat
Zapisane
Logan
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #14 : Grudzień 28, 2008, 13:59:42 »

Sposób nie działa z wersją 11.1, a dokładniej nie można uruchomić UbuDSL z tego linka podanego w tym temacie, a ze strony projektu nie chce się w ogóle zainstalować, błędu ze sterowników ze strony projektu nie pamiętam, ale wiem że wyskakiwał przy sprawdzaniu zgodności z systemem, albo coś takiego, a przy wersji pobranej w tym temacie otrzymujemy błąd że aplikacja jest niezgodna z wersją openSUSE 11.1.
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl