openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: SXGA - poprostu nie działa [częściowo rozwiązany]  (Przeczytany 2846 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pp010101
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Marzec 05, 2009, 21:26:24 »

Witam. Mam lapa hp2510p i zainstalowałem suse 11.1. Ogólnie wszystko działa ok, poza 2 rzeczami:

1. zamknięcie klapy laptopa zawiesza komputer (wszystko staje, ekran jest zamrożony) - ale to tak ogólnie piszę, może ktoś będzie mieć jakiś pomysł na to przypadkiem ...

I kwestia która mnie najbardziej interesuje:

2. podłączam monitor 21'' o rozdzielczości nominalnej 1280x1024 (SXGA) i ... niby działa ale rozdzielczość jaką suse mi wciska to 1280x960, monitor to obsługuje, ale z racji że jest to LCD to obraz jest rozmazany w pionie. Jest to mega irytujące... próbowałem zmienić rozdzielczość w KDE4.1 przez Ustawienia systemowe->Ekran - niestety nie ma na liście w ogóle SXGA, próbowałem w Yast zmienić w Ustwieniach grafiki - ustawiłem tam wszystko co się da na 1280x1024 - niestety, wówczas w "TEST" wrzuca mi 1024x768.
Generalnie interesuje mnie skonfigurowanie tego tak, aby mieć roszerzony pulpit tak jak mam w windows xp i pracować na 2 monitorach, oba w optymalnej rozdzielczości - ale ostatecznie moze byc tylko na zewnetrznym monitorze.

Jeżeli ktoś z Was ma pomysł jak można to odpalić w pełnej rozdzielczości monitora, aby obraz nie był taki niemiłosiernie rozmazany to będę bardzo wdzięczny.

---------
Udało mi się rozwiązać tymczasowo problem 2. - zmieniłem sterownik monitora na siłę na LCD 1280x1024@60 - nareszcie obraz jest dobry, ale konsekwencją tego jest, że po odłączeniu monitora ekran laptopa wyświetla 2/3 obrazu od góry ... i nawet po rebootcie tak już jest na stałe (w sumie to logiczne). To rozwiązanie tymczasowo jest ok, bo suse używam tylko w domu z monitorem, ale na dłuższą metę proszę o pomysły, bo zmienianie sterownika za każdym razem zanim zabiore laptopa w teczke jest absurdalne
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 21:41:48 wysłane przez pp010101 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl