openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: (11.1) Zmiana rozdzielczości i odświerzania ekranu; konfiguracja radiówki  (Przeczytany 4482 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Garam
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« : Luty 23, 2009, 15:42:50 »

Hejka, mam 2 problemy.

Pierwszy, który przeszkadza w samym patrzeniu na monitor, czyli brak możliwości przestawienia rozdzielczości i, co gorsza, odświeżania ekranu (77Hz, aż oczy bolą, na windzie mam 85).

Drugi - mam internet radiowy, necik idzie przez antenę za oknem do kompa poprzez kartę sieciową (D-Link AirPlus DWL-520 Wireless PCI Adapter). Jak go uruchomić ? Dodam, że na windzie mam do niej program.

Zaznaczam, że proszę o wytłumaczenie łopatologiczne (łącznie z tym co i gdzie klikać by gdzieś się dostać), bo dopiero co zainstalowałem opensuse'a.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 17:58:46 wysłane przez Garam » Zapisane
teletubies1
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1 : Marzec 02, 2009, 16:43:11 »

Moge pomóc na problem nr.1, zreszta sam na ubuntu go mialem. Dla monitorów kineskopowych crt.

1. Robimy kopie zapasową pliku xorg.conf, można go znależc w /etc/x11 i zapisujemy np. na pulpit w jakims katalogu.
2. Uruchamiamy yast2 (nienapisałes na jakim środowisku pracujesz więc podam przykład dla xfce) :
   Menu Xfce (to taka myszka) > Ustawienia>Yast i wpisujemy hasło
3. Klikamy w dział "Sprzęt", potem w "Karta graficzna i monitory"
4. Klikamy w "Zmień"
5. Wybieramy nasz monitor. Jeśli nie ma producenta twojego monitora lub twojego modelu to w więkoszości przypadków wybierasz "--> Vesa" i rozdzielczośc z odświeżaniem ktorą uciągnie twój monitor.
6. (Opcjonalnie) Klikamy na zakladke "Częstotliwości" i podajemy wartości odświeżania pionowej (VertRefresh) i poziomej (Horizync). Te dane powinieś znależć z tyłu monitora lub w książecce od niej albo w internecie . Tylko uważaj i bądź absolutnie pewien co do tych wartości, bo jak słusznie pisze obok, za wysokie zakresy mogą zniszczyc twój monitor. (w moim przypadku był "Out of horizontal" ).
7. Restart X-ów np. Ctrl+alt+backspace/restart systemu/wylogowanie (nie jestem pewien)
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2009, 16:50:29 wysłane przez teletubies1 » Zapisane
Garam
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2009, 13:37:58 »

Zrobiłem jak kazałeś ale gdy wchodzę w ulubione->ustawienia systemowe->monitor to i tak zamiast 1024x768 85Hz mam 1024x768 76Hz. Z obrazem jest jeszcze jedna sprawa - jak włączyć 32-bitowe kolory ? Maks to 24 O_o (a może da się 64-bitowe ?)
Zapisane
teletubies1
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 27, 2009, 13:51:20 »

Zrobiłem jak kazałeś ale gdy wchodzę w ulubione->ustawienia systemowe->monitor to i tak zamiast 1024x768 85Hz mam 1024x768 76Hz. Z obrazem jest jeszcze jedna sprawa - jak włączyć 32-bitowe kolory ? Maks to 24 O_o (a może da się 64-bitowe ?)
W sprawie odświeżania patrz punkt 6. W sprawie kolorów to nie wiem 
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl