openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: openSUSE, Vista i Mac OS X  (Przeczytany 3363 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
D154573R
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Luty 16, 2009, 21:11:15 »

Witam wszystkich,
Mam pewien problem z działaniem 3 systemów na jednym dysku na moim Macbooku White (Intel).
Staram się robić wszystko wg instrukcji na stronie http://tripleboot.is2.byuh.edu/

Po kolei:
Instluje Mac OS X i aktualizuje go do wersji 10.5.6
Następnie zmniejszam jego partycje do 20 GB (mam dysk 120 GB).
Tworze 2 partycje. Jedna 15 GB (na openSUSE), druga niecałe 80 GB (Vista x64).

Intaluje Vistę. Po instalacji działa mi Mac oraz Vista. Nastepnie zbieram się za instalację openSUSE. Robie wszystko jak w instrukcji i po instalacji instaluję rEFIt. Po restarcie od razu wkladam plyte z Vista i daje Recover (Napraw) w instalatorze po wyborze języka. Niestety nie wykrywa mi tam żadnego systemu. Po restarcie czy to po trzymaniu klawisza alt, czy w rEFIt wybierając Linuksa, bądż Windowsa pojawia się GRUB. Problem w tym, że openSUSE się ładuje dobrze, a Vista nie chce i podaje by wykonać naprawę z płyty, której zrobić nie mogę. Domyślam się, że chodzi o tablice partycji. openSUSE nadpisał mi dane do rozruchu Visty i nie mogę ich naprawić. Jak zatem zainstalowac openSUSE by działało?

Przy instalacji Linuksa zrobiłem 3 partycje, 1) EXT3 / (około 5 GB), 2) EXT3 /home (około 8 GB), 3) SWAP (2 GB).

Nie mogę zainstalować Visty jeszcze raz, ponieważ system przy instalacji pokazuje:

Dysk 0 Partycja 1 200 MB (EFI) - Typ Podstawowy
Dysk 0 Partycja 2 20 GB (OS X) - Typ Podstawowy
Dysk 0 Partycja 3 5 GB (EXT3 /) - Typ Podstawowy
Dysk 0 Partycja 4 8 GB (EXT3 /home) - Typ Podstawowy
Dysk 0 - Nieprzydzielone miejsce 78 GB -

Nie mogę zainstalować, ponieważ mam informacje, że wybrany dysk (ten z niby nieprzydzielonym miejscem) ma maksymalną ilość partycji tego typu (Podstawowa). Co teraz? Gdzie jest błąd i jak sprawić by instalator nie widział pustego miejsca tylko system. Będąc w Linuxie widze pliki na partycji C więc one tam są.

Zainstalowałem teraz openSUSE z 2 partycjami, ale dalej to samo (pojawiła się partycja SWAP 2 GB, która przeszkadza). Wywaliłem ją i zainstalowałem Vistę. Będę teraz próbował dalej cos działać. W ostateczności zainstaluje openSUSE bez SWAPa.



Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl