openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Naprawa KDE4 (przerwałem instalację 4.2)  (Przeczytany 6579 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
noy
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« : Luty 04, 2009, 15:42:49 »

Witam,
Proszę o dokładne wytłumaczenie mi co mam zrobić, gdyż nie znam opensusa (pod debianem/ubuntu sądzę, że bym sobie poradził).
Problem jest taki, że miałem KDE 4.1,a chciałem mieć 4.2 więc znalazłem na jakiejś stronie guzik "one click", i się instalował, ale musiałem przerwać instalacje, więc przerwałem i wyłączyłem komputer(wiem źle zrobiłem, mój błąd). I teraz mam tylko myszke, czarny ekran i środowisko tekstowe.
Myślałem żeby wywalić całe KDE, ściągnąć je na nowo i zainstalować. I teraz się pojawia problem. Nie mam pojęcia jak. Aha i repozytoriach nie znalazłem KDE 4.2(może źle szukałem) więc ściągnąłem sobie na dysk ten magiczny plik (.ypn?) od "one clcik" i mam go na pulpicie, może da się go wykorzystać?
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2009, 16:20:55 »

Zaloguj się w konsoli jako root i wpisz xdm uruchomi Ci się xterm i wpisz tam yast2 powinien się wówczas uruchomić YaST2 w trybie graficznym, wejdziesz w źródła oprogramowania i tam w repo dodasz sobie repozytoria społeczności KDE czy coś takiego i na nowo zainstaluj KDE 4.2 bo najprawdopodbniej podczas aktualizacji 4.1 do 4.2 usunęły się biblioteki QT4 i po przerwaniu ich nie ma i kde nie odpali. Spróbuj to i daj znać. pozdr.
Zapisane
przemokoch
Przyjaciel
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2009, 16:21:29 »

Jeżeli masz dostęp do neta w środowisku tekstowym to odpal ten plik  jako root.
Zapisane
noy
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2009, 17:25:45 »

Tak, mam dostęp do internetu, próbowałem nawet znaleźć coś (odpowiedź) przez w3m, ale się nie udało (nie przepadam za środowiskiem tekstowym). A jak mam odpalić ten plik? Jakim programem? I czy zadziała mi YaST w trybie graficznym jak mam dostęp tylko do tekstowego (nie sprawdzałem)? Jutro rano popróbuje tych sposobów.

// Aha, mam dodane repozytoria społeczności KDE. Myślałem, że będzie w nich KDE 4.2, ale nie było (trochę to dziwne).
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 17:27:48 wysłane przez noy » Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #4 : Luty 04, 2009, 17:30:09 »

Skoro nie próbowałeś to spróbuj sposobu jaki opisałem.
Zapisane
noy
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Luty 05, 2009, 08:46:04 »

Odpaliłem tego yasta, ale nie mogę znaleźć tego pakietu, ani instalacji kde 4.2, ani 4.1, więc gdyby ktoś mógłby podać mi nazwę tego pakietu był bym wdzięczny.
Albo pomyślałem sobie że można by pobrać wgetem paczke, a później ją zainstalować, ale nie umiem (znaczy pobrać umiem, ale zainstalować już nie(ach, brakuje mi apta...)).
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #6 : Luty 05, 2009, 14:27:42 »

w tym XCF czy w innym menadżerze okien otwórz konsole i wpisz

Kod:
/sbin/OneClickInstallUI i ścieżka do pliku ymp
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl