openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Monitor - komunikat w liveCD  (Przeczytany 3303 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
noy
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« : Styczeń 31, 2009, 16:15:38 »

Witam,

Mam nadzieję, że dobry dział wybrałem, jeżeli nie - top proszę o przeniesienie.
Po zabotowanie LiveCD z openSUSE 11.1 z KDE4 (po załadowaniu całego środowiska) wyskakuje mi taki oto komunikat:
(http://img207.imageshack.us/my.php?image=sussa4.jpg)
Po pewnym czasie zamienia się on w Monitor Going To Sleep i monitor się hibernuje. Gdy zmieniłem rozdzielczość i taktowanie na taką jaką zaleca monitor nic się nie zmieniło. Mój komputer t HP Pavilion a6130 ze standardowym sprzętem, czyli monitor jest jakiś od HP. Znalezienie pomocy w googlach z pod livecd było niemożliwe gdyż:
- Komunikat ten jest na samym środku ekranu i nie da się go wyłączyć;
- Każda strona w googlach jest oznaczana jako niebezpieczna i nie wiem jak ją włączyć.

Czy wie ktoś czego może to być wina? (na pewno nie monitora bo pod Vistą jest ok). Nie ukrywam zraziłem się przez to do openSUSA, i chyba będę próbować z Ubuntu (na którym się prawie nigdy nie zawiodłem) chyba, że dostanę tu w miarę szybką odpowiedź (nie ukrywam - zależy mi na przetestowaniu susa).

Z góry dziękuję za jak najszybszą odpowiedź.
Zapisane
przemokoch
Przyjaciel
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


« Odpowiedz #1 : Luty 01, 2009, 10:37:58 »

Jeżeli zmieniasz parametry w yast to musisz ponownie zrestartować serwer grafiki, czyli w konsoli jako root
init 3, potem init 5.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl