openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zegar w opensuse11  (Przeczytany 5209 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
miron
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« : Listopad 13, 2008, 11:57:40 »

czy ktos moze wie jak sie ustawia zegar w os11. do zmiany czasu dobrze pokazywal godzine, ale po przejsciu na czas zimowy zaczely sie jaja. ustawilem godzine a po ponownym uruchomieniu komputera jest zla godzina np pokazuje, ze jest 3 h pozniej. wyczerpalem juz pomysly dt. ustawienia tej ch... godziny. tak samo dzieje sie ustawiajac poleceniem date, w yascie zanaczalem juz wszystkie mozliwe kombinacje. w wiondows nie ma takich problemow wiec slaba baterie plyty glownej mozna wykluczyc.

tak wiec czy ktos moze wie jak ja ustawic i zeby sie nie zmieniala po starcie systemu.
Zapisane
przemokoch
Przyjaciel
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


« Odpowiedz #1 : Listopad 13, 2008, 19:42:51 »

Na 11-stce u mnie jest ok, ale na 10.3 miałem z tym problem, wtedy pomogło usunięcie pliku /etc/adjtime .
Zapisane
miron
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Listopad 17, 2008, 13:34:53 »

niestety. ta metoda tez nie dziala:(
Zapisane
bluecat7
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #3 : Listopad 27, 2008, 19:46:57 »

A ustawileś strefę czasową na Europa/Warszawa?
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #4 : Grudzień 28, 2008, 10:27:25 »

sprawdź ustawienia zegara sprzętowego czasami są jaja bo win XP ma automatyczne odświeżanie  czasu z netu

ustawiasz sobie pod XP czas lokalny na sprzęcie i on ustawia ci ze jest powiedzmy 14:05 uruchamiasz opensuse a ten czyta ze zegar sprzętowy ustawiony jest na czas uniwersalny i dodaje godzinę lub dwie bo już nie pamiętam ja zawsze odznaczam ze czas sprzętowy to czas  UTC

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl