openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: UbuDSL błąd podczas instalacji  (Przeczytany 6159 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
m.72
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Październik 28, 2008, 21:59:56 »

Witam wszystkich.
Zacznę od tego że jestem kompletnie zielony i jest to mój pierwszy kontakt z SUSE 11.

Próbowałem uruchomić neostradę zgodnie z zaleceniami z poniższego wątku lecz podczas instalacji UbuDSL wyskakują mi jakieś błędy.

www.forum.susek.info/index.php/topic,761.0.html

Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać ten problem?


Podczas próby instalacji z katalogu użytkownika przy pomocy YaST wyskakuje coś takiego:

"http://download.opensuse.org/distribution/11.0/repo/non-oss/

Błąd pobierania (curl) dla "http://download.opensuse.org/distribution/11.0/repo/non-oss/repodata/repomd.xml":
Kod błędu:
Komunikat błędu: Couldn't resolve host 'download.opensuse.org'

Następujące pakiety nie zostały odnalezione na nośniku:
ubudsl"


a podczas próby instalowania z pulpitu:

"Nie mozna zainstalować pakietu /home/tomasz/Desktop/ubudsl-1.0-i386.rpm

Szczegóły: Subprocess failed Error: Błąd RPM:

package ubudsl-1.0.0.168-13.1 (which is newer than ubudsl-1.0.0.58-3) is already installed"

Zapisane
przemokoch
Przyjaciel
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2008, 13:31:39 »

Ściągnij najnowsz ubudsl ze strony projektu, Któraś starsza wersja miała błąd podczas instalacji na suse.
Cytuj
Próbowałem uruchomić neostradę zgodnie z zaleceniami z poniższego wątku lecz podczas instalacji UbuDSL wyskakują mi jakieś błędy.

www.forum.susek.info/index.php/topic,761.0.html
Nie musisz kombinować ubudsl już poprawnie działa sam.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2008, 15:42:16 wysłane przez przemokoch » Zapisane
m.72
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2008, 23:17:50 »

Witam.
Ściągnąłem ze strony projektu ubudsl-1.0.0.215-10.1.i586.rpm

Próba instalacji z pulpitu - tym razem wyskakuje coś takiego:

Nie można zainstalować pakietu /home/tomasz/desktop/ubudsl-1.0.0.215-10.1.i586.rpm

Szczegóły:
Subprocess failed. Error: Błąd RPM:warning:/home/tomasz/desktop/ubudsl-1.0.0.215-10.1.i586.rpm
:HeaderV3 DSAsignature: NOKEY,key ID d830aeda

error: Failed dependencies:
linux-atm is needed by ubudsl-1.0.0.215-10.1.i586.rpm
Zapisane
przemokoch
Przyjaciel
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


« Odpowiedz #3 : Październik 31, 2008, 10:00:12 »

Wyszukaj w yast linux-atm-lib, , o ile znajdziesz, jeśli nie szukaj w internecie http://rpm.pbone.net/ (http://rpm.pbone.net/). Być może masz wersję cd? i z tąd biorą się problemy - brak odpowiednich pakietów, ja instalowałm na suse z wersji dvd. 

Cytuj
package ubudsl-1.0.0.168-13.1 (which is newer than ubudsl-1.0.0.58-3) is already installed"
napewno nie masz już zainstalowanego? Jeśli nie pojawił się program w starcie (u mnie też nie było) w konsoli wklep
Kod:
/usr/bin/UbuDSL_Applet.bin
a dla konfiguracji, z kąta roota wklep
Kod:
/usr/bin/ubudsl

PS Jakby mimo wszystko nie poszło coś z ubudsl, to można jeszcze ręcznie poinstalować sterowniki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 12:00:26 wysłane przez przemokoch » Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #4 : Listopad 01, 2008, 09:30:55 »

Do instalacji UbuDSL potrzebujesz pełnej wersji na DVD z pakietami. Podczas konfiguracji apletu instalowane są potrzebne pakiety z krązka takie jak nagłówki systemu etc. Jeśli masz LiveCD zmien na DVD bo nie zainstalujesz.

(Strona projektu UBUDSL.com jest chwilowo niedostępna z powodu "ataku hakerów").
Pozdrawiam
Zapisane
m.72
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2008, 00:07:51 »

Okazało się że ubudsl jest już zainstalowany.

Neo już działa. 

Stokrotne dzięki za pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl