openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy Open Suse 11 bedzie mi szybko i dobrze działal-prosze o porade  (Przeczytany 3953 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dudus8
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Sierpień 23, 2008, 11:42:10 »

Witam! Zastanawiam się czy nie zainstalowac sobie Open Suse 11 tylko nie wiem czy bedzie mi dobrze obsługiwał mój sprzęt.
Mój komp to:
AMD Althon 64x2 4800+
płyta główna: ASUS M2N-SLI Deluxe
Grafika i tu mam najwieksze wątpliwosci czy bedzie obsługiwana ATI HD 3870 512 gddr4
Proszę was o porade czy ten komp pociągnie bez problemu taki system i będzie w miarę wtdajny.
Dodam ze z linuxem to za bardzo sie nie wyznaje chociaż miałem Ubuntu 8.04 i Mandrive 2008. Z góruy dzięki za porady
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2008, 11:52:10 wysłane przez dudus8 » Zapisane
Valis
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #1 : Sierpień 23, 2008, 21:59:05 »

eee, mam komputer dwa razy słabszy niż ten który opisałeś i oSuse 11 działa wyśmienicie. KDE 4.0 trochę jest jeszcze zabugowane [jeszcze sobie nie updatnałem] ale problemów z wydajnością nie widzę. Uruchomiłem plazmę na próbę i nie ma problemów żadnych.

Jedyne o co możesz się matrwić to nowość sprzętu. Może jeszcze nie być sterowników do najnowszych rozwiązań. Nawet jak pójdzie ci to system może nie wykorzystywać wszystkiego co oferuje pod windą gdzie sterowniki są pisane domyślnie. Proponuje poszukać na stronach producentów czy już odpowiednie stery są dostępne i nie mówię tu tylko o karcie graficznej. oSuse jest o tyle fajne, że to bardzo popularny system i często są osobne dedykowane stery właśnie pod nasz system.
Zapisane
przemokoch
Przyjaciel
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


« Odpowiedz #2 : Sierpień 23, 2008, 23:04:39 »

Co do karty graficznej to na zamkniętych sterownikach powinna działać(https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_88_linux.html (https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_88_linux.html)), na otwartych zdaje się że też, ale tu bez akceleracji narazie.
Jeżeli będziesz używać KDE to polecam 3.5, bo 4.1 jeszcze jest niedopracowane (moim zdaniem Niezdecydowany).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2008, 23:09:06 wysłane przez przemokoch » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl