openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: opensuse 11 dvd pytanie  (Przeczytany 21907 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #15 : Lipiec 20, 2008, 13:49:01 »

przeciez podczas instalacji mozesz dodatkowe oprogramowanie instalowac wybierajac je w pieknym graficzym menu
jak Ci za malo to podczas instalacji mozna repozytoria dodawac
Zapisane
noktel
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #16 : Lipiec 20, 2008, 13:52:37 »

No tyle to wiem tylko ze ja jestem leniwy i wole od razu po instalacji miec programy które używam . Jedyne co to grafe nvidi bym dowalil po instalacji i finito oriętujesz sie w tym troche?
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #17 : Lipiec 20, 2008, 13:56:36 »

stworz wlasna dystrybucje linuxa to bedziesz mial!  Chichot
Zapisane
noktel
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #18 : Lipiec 20, 2008, 14:00:23 »

taa ja z uzywaniem mam czasem problem a tu mam zrobic wlasnego lina;)
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #19 : Lipiec 20, 2008, 14:03:56 »

teraz sa do tego proste kreatory.
http://thecamels.org/2008/01/29/stworz-wlasnego-linuksa/
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #20 : Lipiec 20, 2008, 15:01:48 »

Tak jak juz wspominał amaroker podczas instalacji w przeglądzie instalacji (taki krok) wybierasz sobie dodatkowe aplikacje które mają zostać zainstalowane. Możesz dodać również własne repozytoria, i zaraz po instalacji wybrać interesujące Ciebie pakiety do instalacji. Powiedz dokładnie co Cię interesuje, jakie chcesz mieć programy.
Zapisane
noktel
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #21 : Lipiec 20, 2008, 16:56:27 »

Sibul nie interesuje mnie dodawanie repo podczas czy juz po instalacji , chcialbym przerobic dvd opensuse tak by po instalacji jzu mial programy których uzywam .neiwiem czy jest sens wymieniac te programy po kolei bo co to da:)
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #22 : Lipiec 20, 2008, 17:56:37 »

za duzo bys chcial noktel. skad Ci sie biora takie pomysly? 
Zapisane
noktel
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #23 : Lipiec 20, 2008, 18:01:50 »

wcale nei za duzo ... a skad sie biora te pomysly ? bo z mepisa mozna przerobic w pare minut , ubu także ma UCK paczke która pozwala przerabiac orginalne iso , Tak wiec stad .Ale widze ze tu chyba nikt o tym nic niewie
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #24 : Lipiec 20, 2008, 18:17:18 »

podczas instalacji ubuntu nie pyta sie Ciebie o to co chcesz miec. w opensuse mozesz podczas instalacji sobie wybrac wiec tworzenie programu takiego co tworzy Ci gotowe iso z tym co ty bys chcial jest niepotrzebne.
Zapisane
noktel
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #25 : Lipiec 20, 2008, 18:23:01 »

jezu ... Mi jest potzrebne bo : raz mam slaby net , czesto awaryjny i dociagniej se cos w tym czasie. Dwa instalacja niejest za krótka , a jak dodac jeszcze programy które ma sciagnac z repo i je instalwoac to raczej którko niebedzie trwalo. 3 bo tak chce hehe
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #26 : Lipiec 20, 2008, 18:40:35 »

wersja dvd opensuse zawiera duzo pakietow mi wystarczylo sciagnac stery z neta, kadu, skype, kodeki, i nowe kde )
Zapisane
noktel
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #27 : Lipiec 20, 2008, 18:58:52 »

Hm no to malo cos programów , ja potrzebuje takie:(są to te które używam pod mepisem to debianowiec wiec neiwiem czy sie jakies programy inaczej zwac moga niz w suse :
linuxdcpp , xmms, amarok, audacious, xine-ui, easytag, kolourpaint, foobillard, wormux, audacity, krusader, gqvieq , nicotine, wine , czcionki ms, unrar, p7zip, ark, ktorrent, k3b,mplayer kmplayer. pewnei jakis przeoczyłem.
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #28 : Lipiec 20, 2008, 19:54:58 »

Większość programów jakie tu wymieniłeś są standardowo w środowisku KDE więc nie wiem do czego pijesz. Takie coś jak Wine, audacity etc możesz właśnie dodać podczas instalacji w repozytoria. Po co edytować ISO skoro prościej jest dodać repo? To tak jest, stare przyzwyczajenie Ubuntowca/Debianowca... Pozdr. 
Zapisane
noktel
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #29 : Lipiec 20, 2008, 20:30:13 »

ok niech ci będzie , jak naprawia mi neta , bo teraz dziala mi tylko www i kopete to zainstaluje suse ponownie. Ale z tego co pamietam niebiło po oczach nigdzie tymi programami .
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl