openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak z konta root przywrócić ustawienia Xów użytkownika?  (Przeczytany 6257 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
atlantis666
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« : Luty 19, 2007, 11:41:01 »

Na wstępie zaznacze, że jestem dopiero kilku dniowym użytkownikiem Susie a i wcześniej z Linuxem nie miałem nic wspólnego, więc prosze o wyrozumiałość w stosunku do moich pytań.
1. Miałem taki problem, że namieszałem coś i nie mogłem się zalogować w trybie graficznym na użytkownika bo cały czas wywalało, jako root bezproblemowo się logowałem.Problem rozwiązała reinstalka, ale to na dłuższą mete nie wchodzi w rachube, więc czy ktoś mógłby mi podać sposób na przywrócenie domyślnych (reinstalke) X-ów.
2. Czasem przydałaby się wiedza jak z trybu tekstowego wejść w tryb graficzny. Czy ktoś mógłby mi podać jakieś komendy na to ?

3. Ostatnie moje pytanko w tym wątki sprowadza się do odtwarzania filmów zapisanych w DivX, Xvid, i RMVB. Skąd i jak można pobrać i zainstalować brakujące codeki aby system mógł to odtworzyć

Dodam że mam Susie 10,2 z zestawem pakietów instalowanych domyślnie.

Dzięki za każdą pomoc.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 15:56:33 wysłane przez SuSESuSE » Zapisane
Zibi
*
Offline Offline

Wiadomości: 33



« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2007, 14:48:41 »

2. startx lub init 5
3. propnuje przez Yasta lub Smarta zainstalować: w32codec-all
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2007, 14:55:29 »

po pierwsze jeśli na root'a możesz się zalogować to problem nie jest w instalacji i konfiguracji ale w czymś innym

1) usunąłeś jakieś pliki użytkowników z katalogu domowego

2) usunąłeś pliki tymczasowe użytkowników z /tmp

3) pomieszałeś ustawienia użytkowników

rozwiązanie w takim przypadku to: zalogowanie się jako root i dodanie nowego użytkownika np. test zaloguj się na niego jak działa to musisz raczej przenieść wszystkie pliki na nowego użytkownika

co do multimediów jak masz dostęp do neta to łatwo prosto i przyjemnie:

http://www.susek.info/suse.php/content/view/812/38/ (http://www.susek.info/suse.php/content/view/812/38/)
Zapisane
atlantis666
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2007, 19:40:59 »

Dzięki za odpowiedź wszystko ładnie zadziałało.
Mam jeszcze pytanie jakim programem odtwarzać DivXy aby można było dodać do niech napisy w formacie txt. W windzie używam subedita ale w linie nie mam pojęcia jakiego programu użyć i skąd go ściągnąć.
Jeszcze raz dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 15:57:12 wysłane przez SuSESuSE » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #4 : Luty 19, 2007, 20:07:58 »

masz kaffeine otwierasz film przechodzisz na liste odtwarzania klikasz prawym i masz dodaj napisy wybierasz je i śmiga
Zapisane
atlantis666
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #5 : Luty 20, 2007, 09:53:27 »

Dzięki serdeczne, wszystko śmiga bez kłopotu, jak możesz to powiedz mi jeszcze czy jest możliwość zmiany wielkości czcionki w tym programie.
Jeszcze raz dziękuje.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #6 : Luty 20, 2007, 19:57:22 »

ustawienia i tam szukaj to jest chyba w ustawieniach Xine i szukaj tam napisów
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl