openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Konfiguracja i uzytkowanie Wine i Compiz  (Przeczytany 5328 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
majkers
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« : Czerwiec 20, 2008, 08:11:18 »

Witam,
zapewne to co zaraz przeczytacie wyda sie Wam smieszne albo banalne ale dla mnie stanowi problem z racji tego, ze dopiero rozpoczyanm swoja przygode z OpenSuse 11.
A wiec, zainstalowalem wersje 11 wczoraj i chcialem sie pobawic Wine oraz Compizem.
Dolaczylem pakiet Wine do instalatora i ....wlasnie nic. Gdy probuje teraz odpalic jakis program spod Windowsa to Suse pyta mnie w czym to chce odpalic a jak szukam Wine to nie znajduje nic Smutny
Czy powinienem cos najpierw pokonfigurowac albo moze dolaczyc te dodatkowe pakiety z WIne jak doors itd?
A drugi problem mam z Compizem. Tu z kolei mam dostep do czegos takiego jak compiz-config ale za chorobe nie wiem jak uruchomic Compiza :/ Pomimo tego, ze w confie pozaznaczalem jakie efekty mnie interesuja to nie wiem jak je wywolac Smutny Moze to dlatego, ze nie instalowalem zadnych dodatkowych sterownikow do mojego Geeforce 6600?

Prosze o pomoc w tych dwoch sprawach i przepraszam za tak...banalne pytania

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2008, 11:14:02 wysłane przez majkers » Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 20, 2008, 10:02:37 »

Zmień tytuł na zgodny z panującym REGULAMINEM




  jezeli masz poprawnie zainstalowany wine, to jak Cie poprosi czym uruchomic program to wpisujesz wine. osobiscie radze robic to w konsoli przyklad...wchdzisz do katalogu poleceniem cd i piszesz "wine nazwa.exe"

http://en.opensuse.org/Nvidia     banalne... 

http://en.opensuse.org/Compiz_fusion     tez banalne ale mniej....

 
Zapisane
majkers
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 20, 2008, 10:13:58 »

Hmmm no czy ja wiem czy prawidłowo Po prostu zaznaczyłem odpowiedni pakiet Naprawdę jestem bardzo początkujący...
Dzięki za pomoc
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 20, 2008, 10:52:21 »

Zmień tytuł na zgodny z panującym REGULAMINEM


w tytule nie moze byc slowa "problem"

ja zaczynalem swoja przygode z linuxem przeszlo 2 lata temu. do tego czasu mialem tylko winde. uwiez mi, linux lepszy!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2008, 10:53:55 wysłane przez Filipek90 » Zapisane
majkers
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 20, 2008, 11:14:45 »

OK już poprawiłem

Dzis albo jutro będę walczył może coś zdziałam
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 20, 2008, 12:14:14 »

Powodzenia
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl