openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Konfiguracja połączenia z internetem  (Przeczytany 3896 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krzysiek
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Czerwiec 02, 2008, 12:48:20 »

To mój kolejny linux. Wstyd się przyznać, ale nie potrafię w OpenSuSE nawiązać połączenia z internetem.
Menadżer połączeń pokazuje, że karta sieciowa jest wyłączona. Nie wiem jak ją włączyć. Środowisko graficzne KDE 3.5.7 . Tamte linuxy miały GNOME i trochę to inaczej wyglądało. Czytałem pomoc na stronie, ale niewiele z tego zrozumiałem. Karta sieciowa D-link 510. Może to kwestia sterowników, ale nie potrafię tego sprawdzić. Niczego nie mogę znaleźć.
Jak włączyć kartę sieciową spod konsoli, tudzież jak ją spod konsoli skonfigurować połączenie?
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2008, 17:55:19 »

po pierwsze... sprawdź czy masz uruchomiony knetwork manager. Jeśli tak wejdź do Yast 2 i tam masz narzędzie konfigurowania karty sieciowej... prostszej metody chyba nie ma...
Zapisane
Krzysiek
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2008, 19:15:07 »

po pierwsze... sprawdź czy masz uruchomiony knetwork manager.
Knetwork manager to ta ikonka z wtyczką sieci? Jak mam sprawdzić czy jest włączony?
Jeśli tak wejdź do Yast 2 i tam masz narzędzie konfigurowania karty sieciowej... prostszej metody chyba nie ma...

Jak wejść w Yast2 i co to za narzędzie? Nikt do tej pory nie napisał krok po kroku jak wygląda taka procedura? Wbrew pozorom nie jest ona intuicyjna. Tematów w sieci dotyczących braku połączenia bezprzewodowego w OpenSuSE znalazłem wiele, a jedyną poradą jaką dostawali pytający to była zmiana dystrybucji.
Zapisane
Krzysiek
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 02, 2008, 21:36:51 »

Knetwork manager i Yast 2 na samym początku mojego parowania się z połączeniem skonfigurowałem. Sęk w tym że nic to nie dało.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl