openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: przestaje działać klawiatura mysz  (Przeczytany 4090 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Piotr
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Luty 06, 2008, 21:15:59 »

Witam
Jak to bywa z nowymi wątkami, przyczyną jego pojawienia się jest problem..
Zainstalowałem openSuse 10.3 z płyty Live (suma kontrolna poprawna) na laptopie Fujitsu Siemens jako drugi system. Podczas pracy na liveCd wszystko jest miło i przyjemnie, niestety, po instalacji system działa poprawnie przez kilka minut po czym myszka i klawiatura przestają działać. Jedynie touchpad nie poddaje się. Pytanie - jak mam temu zaradzić?  Co?
Proszę o rady i wskazówki, mam 'lekkie' doświadczenie z Linuksem, jednak zdobyte na Ubuntu więc kwestie typowe dla Suse proszę o dokładniejsze wytłumaczenie

I pierwszy post za mną.
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2008, 21:45:28 »

Witamy na forum

Co do problemu, proszę zajżeć do YaST konfiguracje urzadzen wejscia wyjscia czyli mysz i klawiatura, moze cos jest wylaczone...
Zapisane
Dominique
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2008, 14:30:16 »

podepnę się pod temat. u mnie podobnie siada mysz i klawiatura. a co najciekawsze dzieje się tak jak uruchomię więcej niż jeden program(obojętnie jaki, bo testowałem na wszystkim co tylko mam zainstalowane w SUSE). compiz wyłączony więc wydajność nie może spaść w żaden sposób. dokładne objawy są takie jakby wszystko nagle zwolniło o 200%. czas reakcji myszki to jakieś 15 sekund i klawiatura w ogóle nie chyta liter i jak wcisnę jakaś literę to na ekranie wypisuje mi ja w okolo 20 sztukach. jednym słowem masakra.

UPDATE
problem występuje tylko w normalnym trybie. jak uruchamiam failsafe to problemu nie ma.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2008, 08:34:05 wysłane przez Dominique » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl