openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: SKRYPT - sterowniki NVIDIA  (Przeczytany 3327 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
FilipK
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Maj 24, 2014, 21:29:45 »

Witam,
Napisałem skrypt sprawdzający czy zainstalowana wersja sterownika NVIDIA (instalowanego ze strony NVIDII) jest aktualna/najnowsza. Nic trudnego, ale może komuś się przyda. Przybywam by się nim podzielić

Nie przewidziałem w nim sytuacji gdy sterownika takiego nie ma w ogóle. Nie ma co się oszukiwać, nie chce mi się wywalać sterownika żeby to testować

Jeśli chodzi o dopasowanie skryptu do swojej grafiki... a właściwie architektury systemu. W skrypcie wszelkie linki trzeba zmienić na odpowiadające danej architekturze.
Sprawdzić to można wchodząc na stronę NVIDII ze sterownikami, wybrać swoją kartę, a architektura powinna dobrać się sama. Kliknąć "Wyszukaj" i dalej skopiować sobie adres odnośnika "Pobierz". Mój wygląda tak:

Cytuj
http://www.nvidia.pl/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/XFree86/Linux-x86/331.79/NVIDIA-Linux-x86-331.79.run&lang=pl&type=geforcem

Pogrubiony tekst ma znaczenie. Wkleja się go w linijce 5 i 23 mojego skryptu zamiast /XFree86/Linux-x86/.

Proszę o opinię oraz zachęcam do używania ze względu na instalację sterownika należy uruchomić ten skrypt jako root.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl