openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Clear type  (Przeczytany 5090 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jaruwa
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« : Luty 02, 2008, 13:47:00 »

Posiadam monitor lcd. Gdy pracowałem pod windows xp, miałem włączoną technologię clear type, dzięki której jakość wyświetlanego obrazu była o niebo lepsza (w szczególności liter). Pytanie brzmi: czy w suse linux 10.3 też jest taka technologia (lub jej odpowiednik)? Jak to ewentualnie uruchomić?
Zapisane
vitorio
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2008, 22:43:14 »

Popatrz na mój zrzut z pulpitu.
Zapisane
przemokoch
Przyjaciel
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2008, 18:29:24 »

Przy okazji i ja skożystałem.
Stary monitor CRT made in Chine to obraz mam niewyraźny.
Dzięki
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2008, 19:52:17 »

O ile mi wiadomo ClearType w openSuSE 10.3 została domyślnie wyłączona...
Tak wyczytałem ze starego już artykułu:

Na łamach niektórych serwisów pojawiły się informacje o wyłączeniu w najnowszej wersji dystrybucji openSUSE systemu wygładzania czcionek ClearType. Decyzję tą tłumaczono kontrowersyjną umową z Microsoft i tym, że ClearType jest chroniona patentami korporacji z Redmond.

Okazało się jednak, że decyzję o wyłączeniu ClearType podjęto już jakiś czas temu, a związana była z wydaniem nowej wersji biblioteki FreeType 2.3, w której ClearType jest domyślnie wyłączone. Inne dystrybucje oferujące FreeType 2.3, między innymi Fedora 7, także domyślnie nie wygładzają czcionek. Faktem jest, że technologia ta jest chroniona patentami, ale decyzja o jej wyłączeniu nie miała nic wspólnego z umową Microsoft-Novell.
Źródło: Beranger


Link do FreeType: http://www.freetype.org/download.html

Pozdrawiam, jak się dowiem więcej na pewno Was powiadomię...
Zapisane
vitorio
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Luty 07, 2008, 13:11:04 »

O ile dobrze jestem w temacie to termin "clear type" jest własnością M$, natomiast w systemach linuks jest określane jak na moim zrzucie z pulpitu.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 13:16:05 wysłane przez vitorio » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl