openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Amarok a strumienie radiowe  (Przeczytany 15954 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
benio07
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« : Listopad 28, 2007, 17:51:25 »

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników Linuksa jestem zielony w tym temacie i chciałbym
ustawić Amaroka do odtwarzania trójki tzn Program trzeci Polskiego radia nadmienie tylko że mogę go słuchać w konqurorze uruchamia Mi się tylko z witryny itvp tzn że kodeki są w porządku a pomimo tego w amarok po dodaniu strumienia pokazuje Mi brak odpowiedniej wtyczki . Czy ktoś mógłby wskazać jakieś dobre rozwiązanie czy jest to daremny trud i zostawić ten problem innym . Być może ktoś już to rozwiązał i da Mi odpowiednie wskazówki .
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #1 : Listopad 28, 2007, 23:59:51 »

w gornym pasku amaroka masz taki panel i tam jest przycisk lista odtwarzania a w nim "Dodaj strumien". no i dodaj tam link do strumienia np ten http://polskastacja.pl/play/aac_reggae.pls     
i zobacz czy ci zajedzie a jak nie to pokaz screen co ci wyswietla
jak ci pokazuja sie jakies rzeczy to radze w amaroku uzywac modulu xine na alsa. mi dziala dobrze to
milego sluchania!
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2007, 00:01:52 wysłane przez Filipek90 » Zapisane
benio07
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2007, 09:39:18 »

Dziękuję za próbę pomocy w rozwiązaniu tego problemu ale to nie zadziałało ale znalazłem pewną wskazówkę w piśmie Next który pomógł mi rozwiązac ten problem który starałem się rozwiązać więc choć nie jestem fachowcem w dziedzinie informatyki pozwolę sobie opisać w jaki sposób udało mi się dodać ten strumień do listy odtwarzania amarok mój opis jest niezbyt profesjonalny więc prosze o ulgowe potraktowanie . Tak więc po kolei najpierw otwieram wybrana stację konkretnie trójkę pod adresemhttp://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=i3 (http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=i3) po otwarciu wskazanego linka w miejscu gdzie uruchamia się kaffeine klikam prawym przyciskiem myszy i kopiuję adres url który następnie wklejam w dowolnym pliku tekstowym  , następnie ten link otwieram w firefoksie gdzie firefoks pobiera plik itv.asx ten plik otwieram w kate jest to plik xml tam znajduja się dwa linki do strumieni radiowych pierwszy nie zadziałał więc go pomijam dopiero wklejenie drugiego linka który tu podam  mms://stream.polskieradio.pl/Program 3  dopiero wklejenie tego linku dało właściwy efekt tzn strumień został prawidłowo dodany i radio zagrało jedyna niedogodnośc to bardzo długie buforowanie być może jest to związany ze stanem mojego łącza korzystam ze sieci bezprzewodowej  . Jeżeli mój opis komuś się przyda to przyjemnego słuchania .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 09:55:30 wysłane przez benio07 » Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2007, 13:05:13 »

"aspx" to jest niewspomagane. amarok lubi m3u, pls
Zapisane
benio07
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2007, 16:29:22 »

Chciałbym jeszcze dołożyć kilka adresów do strumieni radiowych które udało mi się dołączyć do listy odtwarzania amarok . Ponieważ jak się zorientowałem trzeba wyciągnąć właściwy adres strumienia radiowego który znajduje się w pliku xml dlatego podam te strumienie które wyciągnąłem w opisany powyżej wymieniony sposób
Trójka poprawnie działa ze strumienia -  mms://stream.polskieradio.pl/Program 3
RMF FM działa ze strumienia - mms://87.98.222.178/RMFFM48
W ten sposób dodałem kilka stacji radiowych które Mi narazie nieźle działa .
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #5 : Listopad 29, 2007, 17:01:20 »

www.polskastacja.pl (tylko winamp) tez wszystkie dzialaja ;p wmp nie
Zapisane
benio07
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #6 : Listopad 30, 2007, 09:37:43 »

Jeśli ktoś jest dobrze zorientowany w tamacie amarok to mam kolejny problem tym razem z Amarok 2.0 tu każda próba uruchomienia jakiejkolwiek stacji radiowej kończy się załamaniem programu i wyłączeniem bez jakichkolwiek komunikatów w czym tkwi problem nie wiem pod amarok 1.4.7 wszystko jest OK.
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #7 : Listopad 30, 2007, 10:55:36 »

mozna sie spodziewac po wersjach niestabilnych ze takie rzeczy moga byc.
Zapisane
benio07
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #8 : Grudzień 02, 2007, 10:04:50 »

Dołożę kilka strumieni radiowych na których można posłuchać radia pod Amarok
Trójka  - mms://stream.polskieradio.pl/Program 3
RMF FM - mms://87.98.222.178/RMFFM48
Radio Zet -  mms://eurozet.streemo.pl/radiozet
RMF CHILLOUT - mms://87.98.222.193/CHILLOUT
RMFMAXX - mms://87.98.223.193/RMFMAXXX48
Zapisane
ram
*
Offline Offline

Wiadomości: 17


« Odpowiedz #9 : Styczeń 08, 2008, 09:20:12 »

Pozwólcie, ze podepnę się pod temat...
Używam openSUSE 10.3 64bit, na bierząco jest aktualizowany itp, ale od wczoraj nie da się słuchać żadnych stacji radiowych oline...
Amarok 1.4.8(z pacmana) jak wróce z uczelni to spróbuje na starszym 1.4.7 - wiesza się podczas odtwarzania np Planety FM, Radia Zet, RMF...  (wcześniech najczęściaj go używałem, bo chodziło bez problemów, btw z plikami mp3 nie ma problemów)
XMMS - nie chce wcale odtwarzać stacji (wcześniej działało)
zainstalowałem też najnowszego winampa przez wine (bo pomyślałem że to coś z bibliotekami linuxowymi), niby odtwarza wszystkie radia ale co parenaście sekund się buforuje(mniejwięcej w równych odstępach czasu 12-15sek).

Wykluczyłem już problem wolnego internetu, bo wczesniej było ok, speed testy nadal pokazują dobrą prędkość, pingi na tym samym poziomie, itp.
Wtedy kiedy sparawdzałem czy czy zadziałają radia np u kolegi działały normalnie (też openSUSE 10.3 ale 32bit), moze jednak coś z systemem?

Najdziwniejsze jest to że nic wczoraj nie instalowałem, nawet SUSE się nie aktualizował, więc nie wiem co może być problemem Co?

Prosze o pomoc, ew sugestie co jeszcze sprawdzić.
Pozdrawiam!


Edit:
Pomógł powrót do starszej wersji Amaroka wraz z rozwiązaniem zależności w YAST2 przez "zigoruj ten wymóg...".
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2008, 19:31:18 wysłane przez ram » Zapisane
kubdat
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #10 : Marzec 02, 2009, 15:34:49 »

Witam. Napisalem takowy skrypt pod Amaroka2. Jest dostepny tutaj (http://www.kde-apps.org/content/show.php/polish_radio?content=100152). Propozycje i uwagi mile widziane.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl