openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Błąd Yast2 w SUSE 10.3  (Przeczytany 4714 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
krabator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11



« : Listopad 16, 2007, 22:31:08 »

Witam po ostatniej aktualizacji pojawił się u mnie problem z yastem. Mianowicie nie mogę go uruchomićWyrzuca nastepujący błąd: Error loading language plugin /usr/libYaST2/plugin/libpy2lang_perl.so: libboost_filesystem.so.1.33.1: cannot open shared object file: No such file or directory No such client module sw_single

Pojawił się także problem z SUSE updater wyrzuca mi taki błąd: Nie mo?na uruchomi? programu zypp-checkpatches-wrapper. Prosz? sprawdzi? instalacj? pakietu zypper.
Instalacja ktoregoś z wymienionych plików pociąga za sobą dziesiątki niespełnionych powiązań, no i nie wiem juz co mam robic. Co?
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2007, 08:37:33 wysłane przez krabator » Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #1 : Listopad 16, 2007, 22:35:01 »

moze przypadkowo skasowales jakies pakiety. radze wejsc na plyte opensuse i zainstalowac zyppera i yast2 komenda rpm jako root
Zapisane
krabator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #2 : Listopad 17, 2007, 09:43:04 »

Niestety ale przeinstalowanie yasta nie dało efektu. Nie moge wykonac nawet aktualizacji czy naprawy systemuz płytki yast sie nie uruchamia i koniec. Można cos na to poradzić??
Zapisane
krabator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #3 : Listopad 17, 2007, 12:55:16 »

Znalazłem rozwiązanie problemu 

Znajduje sie ono tu: http://suseforums.net/index.php?showtopic=42066

Trzeba odinstalować pakiet który został zainstalowany przy okazji aktualizacji poleceniem                      rpm -e boost-1.33.1-108.2 a pozniej zaintalowac starszą wersję.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2007, 12:57:01 wysłane przez krabator » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl