openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przeniesienie Susła na inną partycje  (Przeczytany 2771 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ram
*
Offline Offline

Wiadomości: 17


« : Listopad 16, 2007, 12:39:33 »

Witam!
Czy da się przenieść openSUSE 10.3 z jednej partycji na inną, lub zrobić jakieś kopie CAŁEGO systemu?
Chcialbym zrbić coś takiego:
-Przenieść na 1 partycję (lub zainstalować i jakoś doprowadzić do tego żeby wyglądał i miał zainstalowane wszystkie programy które mam obecnie), na kolejnych partycjach postawić swap, partycje userów i dopiero za nimi windowsy.
-Chodzi mi też o to żeby po zainstalowaniu jakiegoś widowsa na nalszych partycjach możnabyło bezproblemu przywrócić GRUB'a z 1 partycji(na której będzie system), oraz żeby nie było problemów z dodawaniem do GRUBA kolejnych systemów operacyjnych.

Obecnie mam tak:
1 partycja: Win XP 32bit(C),
2i3 partycja "magazyny" na NTFS,
4 home,
5 / (SUSE),
gdzieś jeszcze jest swap:)

Wiem, że jest to bardzo głupi układ, gdyż chcąc zainstalować Viste czy XP 64bit, to moge na to poświęcić któryć "magazyn" (łącznie ponad 160GB), ale problemem jest to że wtedy chciałbym nadal mieć 2 magazyny więc należało by jeden z nich podzielić na pół, co zmienia rozkład parytcji i nie moge wtedy włączyć linuxa Smutny, (normalnie jak przywracam gruba, to z płyty instalacyjnej SUSE wybieram opcję "Uruchom system z HDD", wskazuje partycję z linem w GRUBIE i wszystko działa pięknie, ale po zmienie rozkładu partycji nie da sie tego zrobić - dostaje komunkat że "nie można znaleźć systemu").

Bardzo prodze o pomoc, najlepiej było by gdyby ktoś wyjaśnił mi jak "przenieść" SUSE na 1 partycje wraz z artycjami home i swapem(tak żeby działało wszystko co poinstalowałem i skonfigurowałem na moim linuxie). Bo to oszczędzilo by mi problemów z instalowaniem i usuwaniem OS'ów Microsoftu z dalszych partycji(dodoam że Windowsy są w 100% legalne - z MSDNAA, żeby nie było posądzeń o niecne zamiary ).

Pozdrawiam i jeszcze raz prosze o pomoc!
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl