openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: VirtualBOX  (Przeczytany 9916 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asasello
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« : Listopad 15, 2007, 08:36:08 »

Witam!
Mam pytanie do Was, tak zastanawiam sie skoro nie moge odpalic takich programow jak SolidWorks, Catia i AutoCAD za pomoca Wine, to moze uda mi sie je odpalic jak troszke obejde problem i zainstaluje wirtualna maszyne z windowsem XP za pomoca VirtualBOX-a. Tylko pytanie brzmi jak to bedzie dzialac i jaki jest spadek wydajnosci w porownaniu z normalnym XP.
Dodam, ze moja maszyna liczaca ma:
1500 MHz
768 Ram
128 GF 5500FX
i uzywam OpenSUSE 10.3
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #1 : Listopad 15, 2007, 18:49:49 »

http://www.virtualbox.org/download/1.5.2/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.i586.rpm               i386
http://www.virtualbox.org/download/1.5.2/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.x86_64.rpm          AMD64

su
rpm -Uvh [sciezkadopakietu rpm]
np. rpm -Uvh /home/fajnie/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.i586.rpm
Zapisane
asasello
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : Listopad 15, 2007, 18:58:19 »

http://www.virtualbox.org/download/1.5.2/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.i586.rpm               i386
http://www.virtualbox.org/download/1.5.2/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.x86_64.rpm          AMD64

su
rpm -Uvh [sciezkadopakietu rpm]
np. rpm -Uvh /home/fajnie/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.i586.rpm


Kolega mnie zle zrozumial, ja mam juz zainstalowanego VirtualBox-a pytanie brzmialo jaki jest spadek wydajnosci.
Pozdrawiam
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #3 : Listopad 16, 2007, 14:24:47 »

to zalezy jak sobie ustawisz w virtualbox. ilosc pamieci uzywanej itp. ale mysle ze powinno dobrze chodzic. chociaz na vmware po zainstalowaniu dodatkowych sterow mialem lepsza wydajnosc.
Zapisane
bluecat7
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #4 : Listopad 27, 2007, 21:47:27 »

Ja mam ustawione 256 MB i XP "chodzi" tak samo jak instalowany normalnie na rzeczywistym dysku.
Moja konfiguracja: Intel Celeron 2,53 GHz, Nvidia Ge Force FX 5200, 1 GB RAM (do zeszłego tygodnia 768 MB) i openSUSE 10.2 na pokładzie.

Mam pytanie do asasello - czy instalowałeś Virtual Boksa z płytki DVD z openSUSE 10.3? Bo zauważyłem, że Virtual Box z openSUSE 10.3 nie widzi w ogóle portu USB i jest tylko w wersji angielskiej - w 10.2 jest po polsku domyślnie zaraz po instalacji i uruchomieniu, port USB widzi ale działa po zmianie wpisu w etc/fstab. Dodam jeszcze, że zarówno w 10.2 jak i w 10.3 Virtual Box jest w tej samej wersji, czyli 1.5.2.
Zapisane
asasello
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #5 : Grudzień 03, 2007, 20:52:39 »

Witam!
Zainstalowalem z rpm, ale nie zdazylem sprawdzic  czy dziala  USB bo cos sie zepsulo, choc uruchomił się dwa razy, poznij juz nie chcial nie wiem dlaczego a nie byl mi tak niezbedny windows w tej chwii, ze nie bawilem sie jeszcze z racji tego, ze nie bardzo mam czas....
Pozdrawiam Asasello
ps. mam takie pytanko juz zupelnie z innej beczki, i bardzo banalne, ale jako swieży uzytkownik tego systemu  chyba mi wolno miec takie banalne pytania . mianowicie, mialem wlaczone aktualizacje  autoatyczne  w pasku systemowym (nie wiem czy to dobra nazwa dla linuxa, moze w linuksie ma inna nazwe) i mi sie aktualizowal po uruchomieniu kompa, tudzież ogolnie sobie poszukiwal aktualizacji, niestety pech chcial, ze to raz zamknalem i juz mi sie nie pojawia w pasku i zeby aktualizowac musze odpalic recznie... czy ktos udzieli rady jak przywrocic mojego "kameleona" do paska...
Zapisane
strajk
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #6 : Grudzień 03, 2007, 21:30:45 »

Witam!
Zainstalowalem z rpm, ale nie zdazylem sprawdzic  czy dziala  USB bo cos sie zepsulo, choc uruchomił się dwa razy, poznij juz nie chcial nie wiem dlaczego a nie byl mi tak niezbedny windows w tej chwii, ze nie bawilem sie jeszcze z racji tego, ze nie bardzo mam czas....
Pozdrawiam Asasello
ps. mam takie pytanko juz zupelnie z innej beczki, i bardzo banalne, ale jako swieży uzytkownik tego systemu  chyba mi wolno miec takie banalne pytania . mianowicie, mialem wlaczone aktualizacje  autoatyczne  w pasku systemowym (nie wiem czy to dobra nazwa dla linuxa, moze w linuksie ma inna nazwe) i mi sie aktualizowal po uruchomieniu kompa, tudzież ogolnie sobie poszukiwal aktualizacji, niestety pech chcial, ze to raz zamknalem i juz mi sie nie pojawia w pasku i zeby aktualizowac musze odpalic recznie... czy ktos udzieli rady jak przywrocic mojego "kameleona" do paska...

start/system/aplet pulpitu/Aplet aktualizacji systemu SUSE   potem prawym przyciskiem i Konfiguracja apletu !


w moim virtualu nie ma mozliwosci wlaczenia USB, brak tej opcji  :]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2007, 21:32:41 wysłane przez strajk » Zapisane
asasello
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #7 : Grudzień 03, 2007, 23:48:00 »

Dzieki bardzo, wiedziałem, ze to bdzie jakaś drobnostka... ale musicie mi wybaczyc przez kilkanascie lat uzywalem windowsa od 95 do XP. I troche trudno mi sie odnalezć poki co, ale juz od poczatku wrzesnia nie widzialem nawet XP na oczy i jeszcze mi nie doskwiera to, wiec chyba jestem na dobrej drodze, aby zostać z nowym i o wiele lepszym systemem. żeby jeszcze był Solidworks na linuxa.... ech...
Pozdrawiam asasello
Zapisane
strajk
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #8 : Grudzień 09, 2007, 10:35:34 »

Ja mam ustawione 256 MB i XP "chodzi" tak samo jak instalowany normalnie na rzeczywistym dysku.
Moja konfiguracja: Intel Celeron 2,53 GHz, Nvidia Ge Force FX 5200, 1 GB RAM (do zeszłego tygodnia 768 MB) i openSUSE 10.2 na pokładzie.

Mam pytanie do asasello - czy instalowałeś Virtual Boksa z płytki DVD z openSUSE 10.3? Bo zauważyłem, że Virtual Box z openSUSE 10.3 nie widzi w ogóle portu USB i jest tylko w wersji angielskiej - w 10.2 jest po polsku domyślnie zaraz po instalacji i uruchomieniu, port USB widzi ale działa po zmianie wpisu w etc/fstab. Dodam jeszcze, że zarówno w 10.2 jak i w 10.3 Virtual Box jest w tej samej wersji, czyli 1.5.2.

Jeśli chodzi o USB w VirtualBox to sprawa jest rozwiązana.
Instalujemy dla OpenSuse 10.3 http://www.virtualbox.org/download/1.5.2/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.i586.rpm (http://www.virtualbox.org/download/1.5.2/VirtualBox-1.5.2_25433_openSUSE103-1.i586.rpm)
Następnie w konsoli logujemy się na roota i wpisujemy:
mount -t usbfs /sys/bus/usb /proc/bus/usb/

Odpalamy VirtualBox wchodzimy Ustawinie/USB i dodajemy sobie owe USB

i to wszystko :]

Żeby nie wpisywać tej komendy po każdym restarciesystemu to dopisać ją trzeba do pliku   etc/init.d/boot
Zapisane
koloboro
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 07, 2008, 11:23:08 »

Zrobiłem tak jak kolega Strajk napisał. Ale po cliknięciu w ikonkę usb w virtualboxie urządzenia podłaczone w tej chwili do portów usb są nieaktywne. Tzn są na liście wyboru ale nieaktywne.(nie można wybrać urządzenia) Co z tym zrobić ??
Zapisane
grzesiek811
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 21, 2008, 16:03:23 »

żeby jeszcze był Solidworks na linuxa.... ech...
Pozdrawiam asasello

Jest za to Pro Engineer Wildfire 2 i 3 na linuksa. Instaluje się bez problemu natywnie na linuksie. Jedyne co to gryzie się z compizem i trzeba instalować na kompie bez compiza (nie próbowałem z wyłączonym compizem -może pójdzie)

A tak w ogóle to po co instalować XP na wirtualnej maszynie? Nie lepiej wygospodarować trochę miejsca i zainstalować natywnie? Dla mnie to głupota - no chyba, że na Virtual Boxie można zainstalowac LEGALNIE pirata 
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl