openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: SuSe10.3  (Przeczytany 9044 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BaGRoS
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Listopad 05, 2007, 18:45:06 »

 Siedze na GPRS I PocketPC 320x240, prosze o nie przenoszenie tematu do czasu rozwiazania.

Instaluje system 10.3 z dvd na serwie HP Kayak 2x733MHz, dysk SCSI.
Wybieram pakiety, etc., wszystko sie instaluje zapisuje dane rozruchowe I restart. Po restarcie twierdzi, ze nie ma systemu uruchomieniowego I wraca do dvd. Opcja uruchom z dysku twardego daje efekt j/w czyli dokladnie : start jakiegos MBA I PXE (nie wiem czy to z biosu czy z linuxa) a po tym All devices have been checked but no OS has been found.
Poradzcie cos. Dysk SCSI jest w biosie jako pierwszy.

BaGRoS
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Listopad 05, 2007, 23:49:38 »

a co się stanie jak wybierzesz instalacje i uruchom zainstalowany system
Zapisane
BaGRoS
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2007, 02:05:08 »

Po uruchom byl komunikat jaki opisalem. Teraz juz wiem, ze linux olewa kolejnosc botowania dyskow twardych I zawsze bierze
primary master,
slave ,
secondary master ,
slave,
scsi...
Ustawilem wiec botowanie dyskow j/w I instalacja poszla dalej.

Mam natomiast kolejny problem, dodalem kilka pakietow zwiazanych z www I mimo wybrania kde podczas instalacji, wciaz startuje mi w konsoli na poziomie 5. Jak zrobic aby domyslnie uruchamialo sie srodowisko kde juz od logowania? Po prostu caly czas srodowisko graficzne, do czasu gdy poustawiam wszystko.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #3 : Listopad 06, 2007, 14:42:22 »

uruchom yast2 z konsoli

wejdź w system i tam konfiguracja /etc/sysconfig i znajdź wpisy odpowiedzialne za kdm tam powninna być opcją włączania kdm a z kdm zalogujesz sie prosto do KDE
Zapisane
BaGRoS
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Listopad 06, 2007, 17:16:16 »

yast2 dziala , ustawien milion. nie wiem za co sie zabrac, niby wyglada ok.
czy wplyw na to moze miec to, ze chcialem tylko konto root'a I zapytal sie podczas instalacji czy na pewno chce tego, bo to ma sens tylko przy zdalnym logowaniu, czy cos podobnego.
instaluje od nowa bez tych dodatkowych pakietow :/ dodam je pozniej.
Czy mozna juz z kde uruchomic aktualizacje/dodawanie z plyty? tak jak: serwer www, etc... calych kompletnych zestawow?

ps.pisanie na pocketPC mnie wykonczy
dzieki za pomoc I nie przestawaj


EDIT:
winna karta na pci matrox g400, zmieniłem na ati 9100 i dziala.
Niestety apache działa na razie wolniej niz pod xp Smutny
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2007, 01:38:18 wysłane przez BaGRoS » Zapisane
famas0
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #5 : Listopad 12, 2007, 15:38:31 »

Witam wszystkich. Mam również problem z instalacją susa 10.3 ale tego typu że nie widzi mi dysków twardych. Dosłownie. Tak jak by suse nie posiadał sterowników RAID. Suse mam w wersji full nie pytajcie z jakiego źródła po prostu mam. podobnie się działo z wersją free. oraz mandrivą xtreme 2 oraz 2008. Sterowniki jakie znalazłem na stonie producenta płyty gigabyte to do suse 8.0 i nic więcej. Podaje konfiguracje http://wizytowki.gry-online.pl/strona_wizytowka.asp?id=1270
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl