openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: OpenSuse 10.3 gubi hp DeskJet f370 po restarcie  (Przeczytany 4061 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
archangel_ks
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Październik 16, 2007, 22:55:37 »

Prosze bardzo o pomoc, grzebię się już z tym problemem kilka dni, a sprawa naprawde wymaga pilnego załatwienia.

Problem polega na tym że, po wyłączeniu i właczeniu drukarki lub zamknięciu systemu i uruchomieniu go od nowa, system nie widzi już drukarki chociaz wcześniej była dobrze skonfigurowana i działała.
Usługi hplip i cups uruchamiają się przy starcie systemu.

Jeśli już zresetuję kompa lub wyłaczę drukarkę, nawet przy uruchomionym systemie,to już wtedy jej nie widzi, i muszę grzebac się w YAŚCie lub w CAPSie od nowa , w sumie w CAPSie wystarczy tylko uruchomić drukarkę, lecz to nie rozwiazuje sprawy, gdyż trzeba zalogowac się jako root, co mija się z celem, bo ja na tym kompie nie pracuję tylko mój tato.
 
Prosze bardzo o pomoc , pomysł jak sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam

//Percy_Bent: Zmieniono temat z: "problem suse 10.3 i hp DeskJet f370" na "OpenSuse 10.3 gubi hp DeskJet f370 po restarcie"

« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 19:14:38 wysłane przez Percy_Bent » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Październik 17, 2007, 10:44:45 »

z tego co wiem to do hp sa specjalne stery dostarczane wraz z opensuse i z nich trzeba korzystać
Zapisane
archangel_ks
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Październik 19, 2007, 00:30:12 »

a ja z tego co widzę, nie kumasz trochę, bo własnie tych sterów uzywam które wypisałem i one były standardowe - moze znasz bardziej standardowe, ok nw , ale dzięki że się odezwałes
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl