openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: System gubi HP PSC 1510  (Przeczytany 6789 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« : Październik 03, 2007, 21:35:47 »

Mam nieco dziwny problem. Mogę skanować obrazy tylko z poziomu root. z poziomu zwykłego użytkownika Kooka wogóle nie widzi mojego skanera. Przypuszczam że chodzi tu o ustawienie odpowiednich uprawnień ale nie wiem jak to zrobić. mam skaner wpinany pod usb HP psc1510 (a właściwie urządzenie wielofunkcyjne)
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 19:16:19 wysłane przez Percy_Bent » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2007, 07:41:50 »

z poziomu zwykłego użytkownika użyj polecenia:

Kod:
scanimage >out.pnm

i wklej co ono zwróci.
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #2 : Październik 04, 2007, 19:02:29 »

Kod:
scanimage: no SANE devices found
Zapisane
antysys
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Odpowiedz #3 : Październik 08, 2007, 13:22:29 »

Urządzenia wielofunkcyjne hp obsługuje hplip http://hplip.sourceforge.net/features.html (http://hplip.sourceforge.net/features.html). Zainstaluj ten pakiet i uruchom hp-toolbox, reszta powinna pójść z górki;)
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #4 : Październik 08, 2007, 18:41:39 »

miałem ten pakiet zainstalowany. problem polegał na tym ze skanowanie działało tylko kiedy odpalałem kooka z poziomu root teraz nie wiem jak jest... jeszcze nie próbowałem uruchomić kombajnu na OS10.3
Zapisane
marpel
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Styczeń 05, 2009, 09:09:17 »

Przyłączam się do problemu. Zainstalowałem sterownik i doinstalowałem skaner hp 1510 (czyli urządzenie wielofunkcyjne) w Yast -> urządzenia -> skaner. Mogę skanować z poziomu root używając programu xsane doinstalowanego przez Yast z repozytoriów. Jeżeli włączę xsane z pod użytkownika nie widzi skanera:( Po prostu urządzenie skaner nie jest widziane przez użytkownika. Jak to ustawić żeby było Ok. Wpisująć sane-finder (czy coś takiego nie pamiętam dokładnie ) uzyskuje zainstalowany skaner ale tylko spod konta roota. Zwykły usear pokazuje że nie ma skanera i stąd ten problem.Może ktoś się spotkał już z taką sytuacją i wie jak to rozwiązać.
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 16, 2009, 21:42:53 »

jeśli masz na stałe podłączone urządzenie, to wyłącz je całkiem i odłącz od komputera. i teraz musisz spróbować na uruchomionym systemie. Nie pamiętam dokładnie jak to było więc musisz potestować.
Trzeba albo najpierw uruchomić drukarkę i dopiero wtedy podłączyć ją do kompa, albo na odwrót.
Musisz jednak pamiętać, żeby jeśli najpierw włączasz drukarkę i potem podłączasz ją do kompa, jak przestaniesz z niej korzystać, najpierw odłączyć ją od kompa, a dopiero później wyłączyć. proponuje przed pierwszą próbą pousuwać z yasta wszystkie konfiguracje skanera i drukarki, tak by wykrył je jako nowe urządzenia. troszkę to pomieszane, ale nie wiem czemu u mnie działało.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl