openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: opensuse 11.3 intel s3420GP - matrox g200e problem z x11  (Przeczytany 2676 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gotrunks
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Październik 29, 2010, 22:19:28 »

Sprawa wygląda tak: mam serwer oparty na platformie Intel S3420... i ktoś w intelu wymyślił, że integrą na płycie będzie... matrox g200e, tutaj wytworzył się problem gdyż chciałem mieć na tym serwerze środowisko graficzne, a nie mogę bo jest problem z Xorgiem. Objawia się to już w instalacji w momencie gdy zostaną skopiowane pliki na dysk, po pierwszym restarcie zamiast środowiska graficznego jest czarny ekran... tym bardziej to dziwne gdyż w logu nie ma żadnych errorów itp. Jedyne co pozwoliło mi na wystartowanie x11 to instalacja w trybie vesa ( jednak po pierwszym restarcie przy instalacji yast odpala finilizacje w trybie tekstowym) przy wyborze z gruba trybu failsafe...

Podsumowanie:
- standardowa instalacja x11 nie działa w żadnym trybie
- instalacja w trybie VESA, x11 działa tylko w trybie failsafe

Szukałem też na stronie intela i innych jakiś dedykowanych sterowników do tego matroxa ale się nie doszukałem...


« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2010, 22:45:45 wysłane przez gotrunks » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl