openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z myszą A4 tech Oscar X750 Brown Fire [Rozwiązane]  (Przeczytany 3994 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Siqor
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Wrzesień 09, 2010, 10:23:15 »

Witam. Niedawno dostałem na urodziny wyżej wymienioną mysz, do tego postanowiłem zainstalować  openSUSE 11.3 . W trakcie instalacji nie było problemów z myszą pojawiły się natomiast po starcie systemu. Mysz pozostawiona na kilka sekund "zasypia" , gaśnie dioda rozdzielczości i nie reaguje na przesuwanie. Budzi się za to przy wciśnięciu dowolnego klawisza. Myszy używam na laptopie. Co może być problemem tak dziwnego zachowania i jak je naprawić?


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 08:30:44 wysłane przez Siqor » Zapisane
gladiatis
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 11, 2010, 13:48:16 »

Mam podobny problem, lecz nigdzie nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi. U mnie bezprzewodowa mysz Logitech "usypia" po uruchomieniu systemu, wygasa na kilka sekund, a jak zaczynam nią ruszać zaczyna działać po 2, 3 sekundach. To samo dotyczy klawiatury. Również korzystam z laptopa.
Zestaw klawiatury: Logitech cordless keyboard S510.

Proszę o pomoc.
Zapisane
Siqor
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2010, 08:37:21 »

Udało mi się znaleźć rozwiązanie na oficjalnym forum openSuse. Działa przynajmniej u mnie i kilku ludzi z całego świata... Okazało się że był problem z opcją autosuspend dla myszy, przy bezczynności system ja odcinał. Pomogło

echo -1 > /sys/bus/usb/devices/*-*/power/autosuspend

polecenie trzeba wywołać jako root a zamiast *-* wstawić numer urządzenia pod jakim jest sprzęt. Żeby to sprawdzić najpierw używamy lsusb, szukamy sprzętu i porównujemy idVendor, IdProduct w podfolderach devices.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl