openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: instalacja programów  (Przeczytany 6410 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amigo
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« : Luty 18, 2010, 03:49:14 »

Dwa dni temu zainstalowałem opensuse 11.2 na sony vaio VGN-NS10L,CPU Intel Pentium 2.00 Ghz,System 3 GBytes,Cache 1 MBytes - vista.Potrzebuje zrozumieć jak instalować programy takie  jak..RealPlayerSP i inne użyteczne...Od dwóch dni trwa moja przygoda z linuxem.Prosze o wyrozumiałość.Dzięki. marek.
Zapisane
saturno
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #1 : Luty 18, 2010, 20:38:11 »

RealPlayerSP to prawdopodobnie wersja na Windows.
Jeśli kiedyś będziesz miał problemy z instalacją jakichś programów proszę podawać pełną nazwę pliku (razem z rozszerzeniem).

Nie sprawdzałem czy na obecnej wersji openSUSE da się zainstalować RealPlayer wersja dla Windows i jak to działa.
Kiedyś dawniej próbowałem instalować na wine to z samą instalacją nie było większych problemów, ale praca programu pozostawiała wiele do życzenia.
Jeśli mimo tego chcesz spróbować przeczytaj:
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=180
__________________________________________________________________________________________________

Osobiście polecam zainstalować program w wersji dla Linuksa.
http://uk.real.com/realplayer/other-versions
Plik nazywa się: RealPlayer11GOLD.bin
Przy twoim słabym zaawansowaniu proponuje instalować program w katalogu domowym (bez używania konta root) najprostszą metodą:
1. Przenieś plik RealPlayer11GOLD.bin do katalogu domowego
2. We właściwościach pliku (Prawa dostępu) zaznacz opcję: Wykonywalny
3. Kliknij na pliku, a po chwili w katalogu domowym pojawi się katalog tymczasowy: hxsetup
4. Po pewnym czasie katalog tymczasowy zniknie automatycznie, co będzie jednocześnie oznaką tego że instalacja została zakończona.
5. Skrótu do uruchomienia programu poszukaj na pulpicie lub w menu.

Jeśli by coś poszło nie tak napisz jaki wystąpił problem i podaj jakiego środowiska graficznego używasz.
Zapisane
amigo
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2010, 04:09:11 »

Bardzo dziekuje za zainteresowanie.A wiec ściągnełem ten dokładnie plik,lecz on już był w katalogu domowym pod pozycją pobrane.Następnie weszłem we właściwości pliku i w prawach dostępu wybrałem wykonywalny,nastepnie o.k..potem kliknełem na plik-pojawiło się okienko..otworz za pomocą...?.Na tym stoje.Mam srodowisko graficzne KDE.Jeszcze raz duże dzieki.Marek
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 07:11:45 wysłane przez amigo » Zapisane
saturno
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Luty 20, 2010, 15:45:55 »

amigo faktycznie na nowym KDE trzeba bardziej pokombinować, a więc spróbujmy jeszcze raz trochę inaczej.
Początek podobny:
1. Przenieś plik RealPlayer11GOLD.bin do katalogu domowego
2. We właściwościach pliku (Prawa dostępu) zaznacz opcję: Wykonywalny
A dalej:
3. W katalogu w którym znajduje się pik otwierasz konsolę (klawisz F4).
4. W konsoli wpisujesz:
Kod:
./RealPlayer11GOLD.bin
5. Przy wszystkich pytaniach jakie pojawią się w konsoli wciskasz klawisz: Enter
6. Po zakończeniu instalacji zamykasz konsolę.
7. Otwierasz katalog gdzie został rozpakowany (zainstalowany) program w katalogu domowym czyli: RealPlayer > w nim znajdziesz katalog: postinst > w nim znajdziesz skrypt powłoki: install_icon_on_desktop.sh na którym kliknij myszą > na pulpicie znajdziesz ikonę programu.
Zapisane
amigo
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Luty 21, 2010, 06:23:26 »

Jestes wspanialy-wyszło lecz zaden z odtwarzaczy nie moze odtworzyc prostego mp3.Jeszcze raz sciagne z internetu opensuse11.2 i zainstaluje bo caly czas wyskakuja jakiejs bledy i sam nie moze tego naprawic,np skype raz jest niemy i gluchy a po koleinej instalacji dziala.Jeszcze raz bardzo dziekuje i pewnie sie odezwe jesli pozwolisz jak zainstaluje.Powodzenia.Marek
Zapisane
saturno
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2010, 10:37:02 »

Z najnowszą wersją skype u niektórych są problemy.
Poszukaj wcześniejszej wersji.

Jeśli chodzi o mp3 i wmv to RealPlayer na 100% powinien je odtworzyć bo ma wbudowane kodeki.


A w innych popularnych Linuksowych odtwarzaczach też nie powinno być problemów z odtwarzaniem multimedii.
Wystarczy zainstalować tylko kodeki.
Wykaz więcej własnej inicjatywy Z politowaniem http://www.susek.info/article/Multimedia-w-openSUSE-11.2.shtml
Zapisane
amigo
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #6 : Luty 21, 2010, 14:10:45 »

instaluje juz.Dziekuje bardzo.Ciekawego dnia zycze
Zapisane
amigo
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #7 : Luty 26, 2010, 08:39:36 »

zainstalowalem ..multimedia w opensuse 11.2 - codeki i nie mam glosu nigdzie.mam kde-4.jak mozna zainstalowac ....second life?   http://secondlife.com/support/downloads/  .dziekuje.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl