openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: WiFi + PPPoE  (Przeczytany 2834 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dgierszewski
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Lipiec 16, 2007, 12:18:27 »

Mam problem ze skonfigurowaniem mojego połączenia z internetem. Dwa dni już próbuję, ale internet nie ruszył.

W Windowsie to połączenie wygląda tak, że mam Połączenie sieci beprzewodowej - tam wszystko ustawione na automatyczne uzyskiwanie adresów: ip dhcp, dns... I do tego mam drugie połączenie - przez miniport WAN (PPPoE) - tam mam wprowadzony login i hasło. Aby wszystko działało włączam najpierw to pierwsze i zaraz to drugie.

Suse wykryło kartę bez problemów. Najpierw w ustawieniach sieci nic nie zmieniałem, utworzyłem tylko jeszcze połączenie DSL - PPPoE i próbowałem to uruchamiać przez KNetworkManager. Pokazały się moje dostępne AP, ale z żadnym nie mogłem się połączyć. Później próbowałem przez ifup, ale też nic z tego nie było, a przy acces point w konsoli po wpisaniu iwconfig wlan0 było - not associated. Potem w yast wprowadziłem adres MAC i ESSID mojego AP, ale też niec to nie zmieniało. W końcu uruchomiłem KInternet i przy opcji "Wireless Connection..." włączyłem skanowanie w poszukiwaniu sieci. Znalazło się kilka AP, ale po kliknięciu na "połącz" wyskakiwał błąd.
Zauważyłem też, że kiedy już wykrywało mi te AccesPointy to nie pokazywało siły sygnału, co mnie dziwi, bo na Windowsie sygnał jest silny.

Bardzo proszę o pomoc.

na marginesie dodam, że kiedyś krótko korzystałem z debiana - nie instalowałem internetu, potem używałem trochę ubuntu - tam wifi wykryło się automatycznie i łączyło się dobrze, tyle że wtedy mój admin nie wprowadził jeszcze połączenia przez PPPoE.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl