openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Błąd połączenia z serwerem CUPS  (Przeczytany 4642 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
UxY
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Czerwiec 18, 2007, 12:22:33 »

Witam

system: suse 10.2
drukarka HP LaserJet 1100

Układ jest nastepujący, drukarka jest podpięta pod serwer który ją udostepnia (system to win2k) w domu sieć dzieli router i tam tez podpięty jest w/w serwer razem z moim kompem i laptopem na wifi, na laptopie (winXP) drukarka smiga jak trzeba, u mnie na suse jest problem z konfiguracją.

Zacznijmy od tego ze jak wchodze do Ustawienia -> Urządzenia peryferyjne -> drukarki  to przy łączeniu sie z CUPSem wyskakuje mi błąd

" Nie można pobrać listy drukarek. Komunikat o błędzie otrzymany od menedżera:
Połączenie z serwerem CUPS nie powiodło się. Sprawdź, czy serwer CUPS działa poprawnie. Błąd: żądanie IPP nie powiodło się z nieznanych przyczyn."

Próbowałem przeinstalowac cupsa i nic to nie dało, pisze że próbowąłem bo suse to dla mnie nowość, używam juz linuxa kilka lat ale to mój pierwszy kontakt z yastem wiec jest....dziwnie  Wracając do konfiguracji, mimo braku połączenia próbuje dodać drukarke iiii....moze mi ktoś lekko pomoże bo nie wiem co wybrać z menu...

Ewentualnie - konfigorować sambe czy nie?

Pozdrawiam 

//Percy_Bent: Zmieniono temat z "drukarka sieciowa - problem" na "Błąd połączenia z serwerem CUPS"
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 19:39:29 wysłane przez Percy_Bent » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 18, 2007, 14:04:56 »

niepotrzebnie przeinstalowywałeś CUPS ale możesz sprawdzić czy nie ma poprawek jedna jest na pewno

komunikat jaki podales pojawia się kiedy nie ma odzewu od serwera wydruku prawdopodobnie konfigurowales juz wczesniej CUPS dodatkowo sprawdz w firewallu na opensuse czy porty sa otwarte mozesz wylaczys firewalla sprawdzic czy wszystko smiga i wlaczyc go spowrotem dowiesz sie czy to jego wina.

nie konfigurowalem sdukarki sieciowej spod M$
Zapisane
UxY
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 18, 2007, 14:47:54 »

wyłączenie Firewalla nic nie daje, dalej CUPS nie daje odpowiedzi, powalcze z nim jeszcze ale troszke lipa ze nie lata, ciagłe przelogowywanie sie na Viste gdy bede potrzebował cos wydrukwać nie wchodzi w gre.

Spróbuje moze kompletnie wywalic CUPSa i po restarcie go nagrac


Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl