openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Aktualizacja przez smart i problemik  (Przeczytany 4610 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ramelof
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« : Czerwiec 08, 2007, 15:20:21 »

Witam na forum.

Mam mały problem.

Robie smarta według tego poradnika http://opensuse.wikidot.com/smart .

Problem mam z tym http://opensuse.wikidot.com/smart#toc11 . Pisze, że mam zablokować kernel-source. Ta paczka nie została zainstalowana jak system instalowałem mam ją doinstalować czy zostawić ją tak jak teraz?
Zapisane
lordmorgul
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 08, 2007, 15:28:53 »

Ja bym zainstalował, przyda się.
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 08, 2007, 18:41:45 »

opisana sytuacja ma często miejsce ze SMARTEM

paczka nie musi być zainstalowana w sumie jak normalnie pracujesz i nic ręcznie nie doinstalowujesz to nie musisz jej instalować jednak przeważnie ona się przydaje

ZABLOKOWANIE służy do tego aby zablokować aktualizacje tego pakietu ponieważ kiedy zaktualizujemy cały system zaktualizujemy też jądro systemu do nowszego co może niestety źle współgrać z systemem 
Zapisane
longman
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 17, 2007, 07:29:28 »

opisana sytuacja ma często miejsce ze SMARTEM

paczka nie musi być zainstalowana w sumie jak normalnie pracujesz i nic ręcznie nie doinstalowujesz to nie musisz jej instalować jednak przeważnie ona się przydaje

ZABLOKOWANIE służy do tego aby zablokować aktualizacje tego pakietu ponieważ kiedy zaktualizujemy cały system zaktualizujemy też jądro systemu do nowszego co może niestety źle współgrać z systemem 

Myślę, że kernel source przydaje się przy kompilacjach jądra modułów itp - jest niezbędna gdy konfigurujesz np. vmware. Wymagana jest zgodność wersji kernel-source z kenelem którego używasz. Jeśli zablokujesz obydwa pakiety smart nie zaktualizuje ci jajka ( niejako bez twojej wiedzy :-)) Jeśli koniecznie chcesz mieć aktualnie nowe jajka to zawsze możesz manualnie je aktualizowac ( tzn. kiedy sam zdecydujesz). U mnie np. system ani razu sie nie wysypał po aktualizacji kernela ale wiem że bywa z tym różnie - na pewno ci sie wysypie jesli uzywasz nvidii itp  .
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl