openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kernel panic - not syncing: Attempted to kill!  (Przeczytany 4565 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
coolcat
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« : Maj 26, 2007, 02:10:30 »

Witam.

Mam Suse 10.1 od jakiegoś czasu i jako totalny zieleniak byłem bardzo zadowolony, tym bardziej iż na wszelkie problemy i niejasnosci znajdowałem raczej szybko pomoc w necie (głównie na tym forum) ale ostatnio sie spsuło Smutny
Przy próbie odpalenia kompa po menu wyboru systemu do odpalenia pojawia się czarny ekran i koniec, komp stoi... no wieć twardy reset i znów to samo i tak kilka razy, czasem pojawia się okno z różnymi informacjami o starcie kompa a ostatni wiersz wygląda tak :"<0> Kernel panic - not syncing: Attempted to kill!" i tyle, znów wisi, z regóły jednak po 4-5 resetach sie odpala w końcu, tylko to jednak nie to co powinno być... Może ma ktos jakiś pomysła co może być przyczyną ??

//Percy_Bent: Zmieniono temat z "Problem z uruchamianiem" na "Kernel panic - not syncing: Attempted to kill!"
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 19:12:13 wysłane przez Percy_Bent » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Maj 26, 2007, 08:58:22 »

instalowales jakie poprawki lub pathe czyw trybie awaryjnym uruchamia sie zawsze poporawnie??
Zapisane
coolcat
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Maj 26, 2007, 10:54:04 »

Instalowałem tylko to co było w Autoupdate (który od kilku dni się nie uruchami, też błąd wywala, taki: ) a co do uruchamiania, diś odpalił za 3 podejsciem, pierwsze standardowo czarny ekran, drugie komunikat : "Kernel panic-not syncing : VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)"
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2007, 17:57:55 wysłane przez coolcat » Zapisane
coolcat
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #3 : Październik 20, 2007, 07:26:37 »

Witam wszystkich ponownie, niestety znów mam problrm z uruchamianiem systemu, tym razem mam już OpenSuse 10.2...
Problem jest jednak ten sam, gd odpalam kompa to często po oknie bootloadera pojawia sie czarny ekran - i konieć, czasem zamiast czarnego ekranu log startu systemu z komunikatem na końcu "Kernel panic-not syncing : VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)"...
Tak sobie zacząłem kombinować że to może wina HDD i cciałem go jakoś gruntownie przetestować, ale poza tymi testami dostępnymi z płyty instalacyjnej w opcji Instalacja-Inne nie znalazłem żadnego narzędzia diagnostycznego, może jestem ślepy albo po prostu nie wiem czego użyć...
Może ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania systemu albo podpowie gdzie znaleźć jakis program testujący twardziela Co??

Specjalnie wyłączyłem kompa żeby sprawdzić dokładnie to co wyświetla się przy blędzie i już miałem problem z odpaleniem, kombinowałem z 30-40razy zanim załapał Smutny
Więc tak, możliwości są 3:
1- uruchamia się normalnie
2-czarny ekran, twardy reset i kciuki
3- kuminikat takiej treści:
kilka linijek które raczej nie mają związku, nie widziałem zeby było tam coś nie tak ... później...
bootsplash: sacnning last 2MB of initrd for signature
bootsplash 3.1.6-2003/03/31: looking for picture...<6>...no good signature found
...
znów kilka linijek które nie zawierają żadnego błędu
...
RAMDISK: Compressed image found at block 0
crc error
VFS: Cannot open root device "hda2" or unknown-block (0,0)
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block (0,0)

i na tym sięzatrzymuje, czy dobrze podejrzewam ze to może być coś z dyskiem ?
Pomocy !!!!
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2007, 08:48:16 wysłane przez coolcat » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl