openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: XGL, Beryl + bonus z splashscreenem  (Przeczytany 2730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ContactLost
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« : Maj 10, 2007, 11:35:12 »

Witam,
mam kilka pytań: Da się ustawić openSuse 10.2 tak, żeby na starcie odpalał beryla (najnowsza wersja) jako domyślny menadżer okien? U mnie jest tak, że odpala się sterowanie berylem itd. ale sam beryl działa dopiero po ponownym załadowaniu menadżera okien.
Ponadto jeśli beryl już działa, są poustawiana te wszystkie cudowne efekty i np. zachce mi się oglądać film, odpalam sobie go np. w Kaffeine albo VLC i zaczynają się krzaki. Polegają one na tym, że to wszytko się zacina, długo myśli i ogólnie jest... nieciekawie ;] Jestem przekonany, że to wina beryla ale zastanawiam się czy da się to jakoś wyeliminować. Przed zainstalowaniem tej wersji używałem compiza i było wszystko ok.
I mała głupota z innej beczki: Wlazłem sobie na kde-look.org i zobaczyłem śliczne bootsplashe itd. więc sobie zainstalowałem taka fajną łapkę żeby zobaczyć jak to działa. Niestety działa tylko połowicznie: Przy ładowaniu interface'u przez chwilę widać prtawidłowo, następnie znika tło i widać tylko parę aktywnych elementów (tło jest białe), a na koniec nagle wszystko pokazuje się ślicznie ;]

Najbardziej interesuje mnie pierwsza sprawa ale fajnie by było uzyskać info na temat reszty

Dzięki i pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl