openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: SuSE i livebox  (Przeczytany 4531 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Saper_13
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Marzec 30, 2007, 17:11:43 »

Posziadam laptopa Aristo z kartą wifi 802.11g MiniPCI i neostrade i livebox. Problem polega na tym, że nie jestem w stanie zmusić SuSE i liveboxa do współpracy. Zaraz po instalacji systemu i po wpisaniu tych wszystich kluczy issid net działa, a już po pierwszym restarcie komputera nawet nie wykrywa mi żadnych sieci bezprzewodowych. Jak poprawnie skonfigurować SuSE żeby ten livebox w końcu zadziałał?
Zapisane
pitcarn
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 05, 2008, 17:39:11 »

dołączam do przed mówcy ,opensuse10.3 sieciówka wifi msi ,system ją wykrywa, w Kinternet pojawia się monit ,że połączenie z Neostradą nawiązane ale ikonka na pasku zadań nie zmienia się na połączone wtyczki ,gdy próbuję połączyć z menu pod prawym przyciskiem myszy to nic się nie dzieje.Próbowałem przez Knetworkmenager ale tam sieć poprawnie wykrywa ,wpisuję hasło wep ,łączy się,pasek postępu dochodzi do 58% -do momentu "konfiguracji ip" i wraca do okienka w którym należy podać wep i tak w kółko, dodam że do liveboxa podłączone są 3 kompy.Nie wiem jak to skonfigurować ,w domu mam kompa z taką samą sieciówką msi tylko podłączoną do rutera dlink g604t i tam wszystko śmiga jak trzeba.
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 05, 2008, 22:56:26 »

pitcarn, a masz haslo czy np klucz hex??
potestuj różne warianty ustawień w listach wyboru i powinno ruszyć.... jeśli twoim "haslem" jest ciąg 10 cyfr, to na 90% musisz zamiast hasło wybrać klucz hex
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 06, 2008, 12:22:21 »

moze podlaczcie go pod ethernet i potem konfigurujecie go przez przegldadarke?
Zapisane
pitcarn
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 06, 2008, 13:57:25 »

Filipek90 chyba mnie źle zrozumiałeś ,klucz wep :14CEAD4D4953D754FCD3C19552 czyli hexy ,sieciówka widzi liveboxa ,próbuję połączyć przez knetworkmenager'a pojawia się pasek stanu , zatrzymuje się przy 58% przy ustawianu Ip ,tak jak pisałem próbowałem u siebie przez router dlinka ,wpisałem tylko adres bramy i działało ,a na tym wyrobie sagema nie da rady w żaden sposób Smutny
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl