openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 10.2 Wiesza się (KDE?)  (Przeczytany 3860 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ContactLost
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« : Marzec 08, 2007, 15:46:52 »

Witam,

Mam mały problem i nie znam przyczyny ani rozwiązania ;]
Sprawa wygląda tak, że odpalam sobie programy (np. Amarok, Opera, kadu i inne mało ważne) i czasem zdarza się tak, że wszystko po porstu staje w miejscu. Tzn. wygląda to w ten sposób, że w tle wszystko działa bez problemu (widzę ładującą się stronę w operze, Amarok zmienia tracki) ale ja nie mam możliwości nic zrobić. Ratuje mnie tylko przejście do konsoli, logowanie na roota i killowanie procesów... zwykle wystarczy zabić ostatnio używaną aplikację, a czasem walę na chybił trafił. Wydaje mi sie, że wina lezy po stronie KDE. Nie wiem jak to rozwiązać. pomocy ;]
Zapisane
ContactLost
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #1 : Marzec 10, 2007, 23:38:19 »

Lipa, na innym użytkowniku to samo. Pytałem jeszcze znajomych i jeden powiedział, że miał taką samą sytuacją na Kubuntu ale już nie pamiętam jaki numerek. Także powoli zaczyna się potwierdzać teoria o KDE. Nadal nie mam pomysłu w czym moze być problem...


EDIT
Chyba odkryłem przyczynę: Konqueror. TYlko kurde jak to narpawić? da się go reinstallnąć? zaraz sprawdzę

EDIT2
Ok okazało się, że to jednak nie ma związku z Konquerorem. Ma to raczej związek z wykonywaniem różnych poleceń jak np 'wróć' w przeglądarce albo zamknij. To samo dzieje się w PGadminie i innych aplikacjach... tak szczerze mówiąc jest to już wkurzające.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2007, 18:47:09 wysłane przez ContactLost » Zapisane
ContactLost
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2007, 13:10:59 »

No chyba rzeczywiście zaraz strzele reinstalke. Kurde nie wiem co jest przyczyną. Mam nadzieje, że reinstall załatwi sprawę. Narazie musze siedzieć na windzie xp bo tam to się nie da pracować. Mały backupik tylko i reinstall....


EDIT: Reinstalka pomogła. Od kilku ładnych godzin mimo gnębienia systemu jak się dało nie było żadnych problemów. Pojawił się za to nowy, co prawda mało ważny i śmiesznie głupi, problem z tacką systemową: Otóż przy zalogowaniu usera tacka jest uruchomiona ale jest pusta. Nic się na niej nie wyświetla. Ratunek jest taki, że usuwam ją, dodaję na nowo z apletów i wszystko jest tak jak powinno być na starcie. Głupia sprawa ale tak jest przy każdym logowaniu. Ktoś wie co z tym można zrobić?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2007, 23:16:47 wysłane przez ContactLost » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl