openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Błąd RPM w czasie instalacji Opensuse 11 x86_64  (Przeczytany 6107 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
homms
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Wrzesień 05, 2008, 14:17:58 »

Proszę o pomoc i wyjaśnienie, dlaczego nie instaluje mi się Opensuse 11 w wersji x86_64.
Podczas instalacji z dvd (sprawdziłem - sumy kontrolne ok) wersji x86_64 z kde4 wyskakuje komunikat
(spisuję ręcznie):
Error: błąd RPM RPM:/var/tmp/rpm. tmp. 56180: /usr/sbin/update-alternatives: /usr/bin/perl: bad interpreter: No such file or directory /var/tmp/rpm-tmp. 56180
error: % post (xerces-j2-2. 8. 1-149. 1. noarch) scriptlet failed, exit status 126.
Kiedy ignoruję błąd i kontynuuję instalację, kończy się ona przy 20% informacją, że "instalacja niektórych pakietów nie powidła się".
Dodam, że próbowałem instalować kilka razy,
komputer z core2duo, 1,8 Ghz, dwoma dyskami (sda, sdb) oraz zainstalowanym na sda systemem windows vista x86_64.
Dodam jeszcze, że wcześniej używałem Mandrivy 2008 i instalacja Linuxa przebiegała bez problemów.
Będę wdzięczny za wyjaśnienie (jestem początkującym użytkownikiem linuxa).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2008, 22:51:47 wysłane przez homms » Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 05, 2008, 23:16:48 »

nie dodawaj zadnych internetowych repozytori to powinno byc ok
Zapisane
homms
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 08, 2008, 12:13:58 »

Rzeczywiście bez repo internetowych udało się zainstalować suse 11.
Dziękuję za pomoc.

Nie rozumiem jednak, dlaczego, skoro opcja wyboru repo internetowego jest dostępna, to jednak nie można z niej od razu skorzystać podczas instalacji.
Zapisane
Valis
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 08, 2008, 15:47:12 »

Można skorzystać podczas instalacji, u mnie działało. W twoim przypadku prawdopodobnie coś zgrzytało z połaczeniem sieciowym lub sterami do karty sieciowej.

Zawsze też wina może leżeć po stronie samych repozytoriów. Składają to tylko ludzie i jakieś źle okreslone referencje, zalezności. Jest tyle miejsc aby popełnić błąd.

Dodatki z repo sieciowych zawsze możesz poinstalować na gotowym systemie, co się odwlecze to nie uciecze.
Zapisane
homms
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 08, 2008, 19:33:14 »

OK, rozumiem. Dzieki za pomoc.
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 08, 2008, 22:15:08 »

Zmień tytuł na zgodny z panującym REGULAMINEM
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 09, 2008, 15:04:28 »

valis nie zgadzam sie z toba. mialem ten sam problem. poprostu podajac internetowe repozytoria mozemy narazic sie na konflikt pakietow.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl