openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy uda mi się zainstalować suska ??  (Przeczytany 4994 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jjaarreekkss
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Lipiec 11, 2008, 22:38:16 »

Chcę już od jakiegoś czasu przesiąść się z wina na linuxa ale ponieważ nie znam go wcale to pojawia się dużo problemów. Jeśli ktoś mógłby przeczytać http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=297931 i powiedzieć czy może z suskiem się uda (bo z mandaryną nie wychodzi), może to jest ten Linux, który nie sprawi mi problemów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2008, 22:42:00 wysłane przez jjaarreekkss » Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2008, 09:58:11 »

Oczywiście, instalator ma własny program partycjonujący z którym nie ma żadnych problemów. Zawsze możesz stworzyć sobie partycję pracując na MS Windows. Takim programem jak Paragon Hard Disc Manager, lub Power Quest Partition Magic 8. Stworzysz partycje o systemie plików ext3 oraz jedną partycję SWAP o rozmiarze około 2 x RAM. I bez problemu wybierasz te partycje podczas instalacji SuSE'a. Pozdrawiam i w razie problemów pisz śmiało. Na pewno Ci pomożemy
Zapisane
jjaarreekkss
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Lipiec 14, 2008, 13:09:57 »

SiBul czytałeś wątek, do którego dałem link, chodzi mi o to czy nie będę miał problemów, które przedstawiłem na tamtym forum. Wydaje mi się, że mandaryna ma jakieś problemy z urządzeniami ata.
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #3 : Lipiec 14, 2008, 13:39:39 »

w cfdisk-u wszystko zrobisz ;p. w opensuse jes yast2 ktory skonfiguruje Ci kazdy dysk
Zapisane
Valis
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #4 : Lipiec 16, 2008, 11:14:15 »

Ostatnio gdy instalowałem oSUSKa miałem problem bo nie wykrywał mi napędu DVD[pomimo tego że właśnie zabotowałem z niego!] przez to że mam dysk na SATA2 a napęd dalej na ATA. W raporcie widzę, że masz dyski na SCSI, może tu jest problem. W System Info podawało mi właśnie, że mój napęd DVD to SCSI.

Poodłanczaj wszystkie inne dyski na których nic nie będziesz robił. Zostaw tylko ten przeznaczony na linuxa. Jeżeli to dysk z SATA to postaraj sie o napęd też pod SATA [u mnie po wymianie napędu zadziałało bez żadnych problemów] i postaraj się odpalić instalatora.

Ogólnie do zabawy partycjami proponuje nie korzystać z programów odpalanych z windy tylko sobie ściągnąć na przykład Ultimate boot cd [http://www.ultimatebootcd.com/], darmowa płytka bootowalna z mnustwem programów do ratowania systemu i tym podobnych. [są też inne podobne pakiety]

Powodzenia.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl