openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: atheros wifi, niewykrywana karta przy kolejnej instalacji  (Przeczytany 4399 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jaor
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« : Maj 05, 2008, 12:55:51 »

Witam,
od razu na wstępie zaznaczę, iż wiem, że atherosa można zainstalować przez madwifi albo ndiswrappera. Jednakże może ktoś będzie wiedział co leży u stóp mego problemu - pierwszy raz jak instalowałem opensuse, to od razu na wstępie miałem wykrytego atherosa, wifi śmigało bezproblemowo. Następnie byłem zmuszony popełnić grzech śmiertelny jakim była instalacja.. tak, winxp (nie bijcie Chichot ). Następnie suse mi się zrąbał w magiczny sposób [magia windowsa] i musiałem przeinstalować. I co? I nagle nie widzi wifi, przy liście kart dostępnych [czyli ethernetowska i ten atheros] atherosa nie można konfigurować, gdyż.. coś że nieobsługiwany kernel device :/ Może mi ktoś wyjaśnić czemu ? [pomijając fakt istnienia magicznie-wszystko-psującego windowsa na dysku].
Z góry dziękuję za fatygę,
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2008, 13:50:47 wysłane przez jaor » Zapisane
Imerej
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2008, 23:30:58 »

Może dziwne pytanie ale czy tą samą wersje openSUSE reinstalowałeś :?: Mi na ubuntu wifi działało bezproblemowo do momentu aktualizacji jądra (dziwne wiem), po update nie został ślad wifi...  Mam lapka asus'a z karta atheros, na openSUSE jeszcze jej nie instalowałem przy pomocy ndiswrappera.
Zapisane
jaor
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Październik 31, 2008, 13:58:01 »

tak, to była ta sama wersja. Teraz śmigam na 11-tce i wszystko działa jak należy :-) Tak na marginesie - plasma nieźle wygląda ;-) A net? hmm.. mam jakby wrażenie, że trochę przycina :/ ale to może tylko złudzenie albo kwestia samej neo.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl