openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: czytnik linii papilarnych - logowanie za pomocą fingerprint  (Przeczytany 3331 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lepton
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« : Luty 06, 2012, 09:35:47 »

W openSUSE 12.1 po włączeniu czytnika linii papilarnych (za pomocą YaST i zapisaniu odcisku palca) oraz w zarządzaniu użytkownikami po włączeniu wtyczki „ustaw linie papilarne użytkownika” wybrany użytkownik loguje się do systemu najpierw przez akceptacje odcisku palca, a potem musi jeszcze wpisać hasło użytkownika. Chciałbym używać samego potwierdzenia palcem, lub zamiennie wpisując hasło, dlatego też zmieniłem w pliku /etc/pam.d/common-auth
auth   required   pam_env.so  
auth   sufficient   pam_fprint.so  
auth   optional   pam_gnome_keyring.so
auth   required   pam_unix2.so

required na sufficient dla pam_unix2.so i nie wymaga już wpisywania hasła, lecz czytnik linii papilarnych przyjmuje mi także nieznajome odciski palców, że każdy może się zalogować, natomiast kiedy skasuje linijki

auth   optional   pam_gnome_keyring.so
auth   sufficient   pam_unix2.so

i zostawiam tylko
auth   required   pam_env.so  
auth   required   pam_fprint.so

Do logowania prosi o odcisk palca, a po przejechaniu palcem wyświetla "błąd logowania" i nie da się zalogować. Gdzie robię błąd???

Mam zainstalowane paczki:
libfprint0-0.3.0
pam_fprint-0.2
finger-1.3
yast2-fingerprint-reader-2.21
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 10:22:51 wysłane przez Lepton » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl