openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: problem przy reinstalacji windows  (Przeczytany 4638 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PiotrekCS2009
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Październik 11, 2011, 00:17:42 »

Witam,
Mam taki trochę dziwny problem. Mam jeden dysk dwie partycje - jedna z Windows 7, druga opensuse 11.4. Najpierw zainstalowałem Windows, a potem Linux(może to jest problemem). Teraz chciałbym wyczyścić partycje z Windowsem, a Linux zostawić bez zmian. Juz robiłem to wcześniej, tylko był taki problem, ze partycja z Windowsem jest jako podstawowa, a z linuxem jako logiczna(tak ). Po ponownym zainstalowaniu Windowsa partycja z linuxem jest niedostępna. Czy można to jakoś zrobić żeby nie było trzeba ponownie instalować Linuxa.

Pozdrawiam,
Zapisane
Defekt
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #1 : Październik 22, 2011, 17:07:09 »

Nie jestem specjalistą ale czytając posty widzę wiele podobnych problemów wynikających z jednoczesnej instalacji linuxa i W7 poczytaj posty poniżej np: http://www.forum.susek.info/index.php/topic,5279.0.html oraz dalej wiele podobnych jak http://www.forum.susek.info/index.php/topic,3750.msg6892.html#msg6892
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 17:09:46 wysłane przez Defekt » Zapisane
tomagon
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2015, 08:45:38 »

Żeby dwa systemy działały poprawnie musisz zainstalować najpierw Windowsa a później Linuksa. Dlaczego? Dlatego że Windows nie stworzy ci menu wyboru systemu (bo nie widoczne są pliki systemu Linuks), a Linuks tak. Mam pytanie: Gdzie zainstalowałeś program GRUB lub LILO? na partycji głównej z Linuksem czy w sektorze MBR?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2015, 04:07:23 wysłane przez tomagon » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl