openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: chcę zainstalować Open suse na laptopie ale czy to nie wywoła problemów?  (Przeczytany 5467 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Defekt
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« : Październik 07, 2011, 09:54:02 »

Mam obecnie laptop Toshiba Satellite A215-S5837. Chce zapytać czy ktokolwiek instalował OpenSUSE na serii Satellite A200-220 i czy wynikały z tego jakieś problemy (jakie i jak je rozwiązano)? Czy był to system 32 lub 64 bit?
Przy okazji znalazłem program do obsługi gorących klawiszy (FN) KToshiba ale jest dość stary i nie wiem czy obecnie kompatybilny. Czy ktokolwiek go używał? jeśli tak to z jakim skutkiem.
Zapisane
Lepton
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2012, 13:38:11 »

Ja zainstalowałem openSUSE 12.1 32bit na laptopie Lenovo ThinkPad R61i i wszystko działa bez zarzutów, jest to moja pierwsza przesiadka z Windowsa XP na Linuxa i jestem pod wrażeniem że w systemie za darmo wszystko mi działa, począwszy od funkcyjnych klawiszy, poprzez zew. dyski USB 3.0, kamerkę internetową, czy bluetooth, jedynie czytnik linii papilarnych jest jeszcze niedopracowany. Bez problemu mi działa drukarka HP LaserJet 1018 i skaner Mustek 1248UB. Spróbuj, nic nie tracisz, a do póki nie zainstalujesz to się nie przekonasz, a starego systemu nie musisz kasować, możesz zainstalować Linuxa na oddzielnej partycji i używać go nawet jako drugiego systemu i szaleć z na nim z pełną masą darmowych programów. Jedyne nieudogodnienia na wstępie to to, że będziesz musiał zainstalować sam czcionki Windowsowe, gdyż będziesz miał problem z polskimi znakami w wielu dokumentach, szczególnie w PDFach.
Zapisane
tomagon
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2015, 08:09:39 »

Przetestuj sobie system ściągając płytę Open Susse live - KDE lub GNOME. Płyta ta odpala się na starcie kompa i nie ingeruje w system zainstalowany na dysku. Z tej płyty nie zainstalujesz na dysk systemu. Odnośnie czy to ma być system 32 czy 64 bitowy to zależy tylko od procesora.
Zapisane
tomagon
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2015, 08:22:40 »

Przetestuj sobie system ściągając płytę Open Susse live - KDE lub GNOME. Płyta ta odpala się na starcie kompa i nie ingeruje w system zainstalowany na dysku. Z tej płyty nie zainstalujesz na dysk systemu. Odnośnie czy to ma być system 32 czy 64 bitowy to zależy tylko od procesora. Więc decyzję musisz podjąć sam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl