openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wiele problemów z instalacją opensuse (chyba chodzi o małą wydajność)  (Przeczytany 7135 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ERo8
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« : Wrzesień 27, 2011, 12:40:17 »

Witam, jako że Fedora mnie zawodła i jestem zmuszony do wybrania innego systemu, padło na opensuse. Więc tak: mam netbooka bez stacji dysków, więc pada na USB pendrive. Patrzę czy jest możliwość instalacji z pendrive'a no i się zgadza. Następnie ściągam live CD ze środowiskiem gnome i ładuję do USB, no to sobię myślę-czas na instalację ! Wyłączam netbooka, wkładam USB i rozruch... i rozczarowanie ! Dla sprawdzenia próbuję uruchomić z pendrive'a i co ? Pierwsza próba czany ekran i brak reakcji, przytrzymuję wyłącznik i próba druga, teraz się niby uruchomił, ale ekran sie trzęsie i jest nie wyraźny oraz ziarnisty i po 10 sekundach zawiecha. Myślę sobię: "może to tak tylko z pendrivea i po instalacji tak nie będzie". No to hard reset jeszcze raz i "instalacja". Pierwsze co zobaczyłem to informacja że mam za mało pamięci RAM (tak, mam 1GB) ale wziąłem dalej i mam pierwszy krok-wybór języka, oczywiście biorę polski i dalej, wcale język się na polski nie zmienił ale trudno, drugi krok ustawienia daty i co teraz ? Jako że było źle ustawione to oczywiście chciałem godzinę poprawić i gdy wcisnąłem zmień to kompletna zawiecha i pozostał tylko reset poprzez magiczny guziczek. Nie mam zamiaru kombinować z jakimiś zaawansowanymi opcjami jądra czy coś, wolę zapytać was:

Sprzęt: Acer aspire one 522, 1GHz procesor dwurdzeniowy, 1GB RAM
Chcę zainstalować obok windowsa 7 starter, ale to chyba nie stanowi problemu.
Nie chcę też jakiś wypasionych instalacji ze wszystkimi programami ani świetnych środowisk chcę tylko opensuse'a który się zainstaluje na moim nieco słabszym netbooku. USB 2GB wiecej nie pomieści. Czy ktoś mi doradzi z góry dziękuję ? Co?
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 27, 2011, 19:18:30 »

Jaką wersję pobrałeś dokładnie, 32 czy 64 bity?

Dla wersji Live faktycznie 1GB może być mało ale osobiści testowałem różne live CD i systemy i nigdy nie miałem takich ciekawostek.

Sprawdź inny pendrive.

Jaki programem wgrywałeś CD na USB

ja polecam ten:

http://www.susek.info/article/Instalacja-openSUSE-z-dysku-USB.shtml


Zapisane
ERo8
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 27, 2011, 20:57:56 »

Wgrywałem openSUSE-11.4-GNOME-LiveCD-i686 dokładnie tym programem co mi pokazałeś.
Spróbuję jutro z innym USB, ale wątpię czy to cos nie tak z pendrivem.
Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #3 : Październik 03, 2011, 08:10:20 »

Ero a może spróbuj zainstalować OpenSuse przez Net install? Pobierasz wtedy mały pliczek (jakieś 130mb o ile dobrze pamiętam) i nagrywasz go na pendrive tak jak liveCD. Warunek jest tylko taki, że musisz mieć dostęp do sieci (najlepiej na kablu). Choć wiem też, że istnieje możliwość ściągnięcia i rozpakowania na dysku całej płyty (DVD) OS i stworzenia na osobnej partycji lokalnego repozytorium, z którego instalator pobierze potrzebne pliki. Później możesz je oczywiście usunąć.
Zapisane
tomagon
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 02, 2015, 08:50:34 »

Od kiedy z płyty Live CD można zainstalować system. Płyta Live CD służy do odpalenia i przetestowania systemu bez ingerencji w zainstalowany system. Ściągnij sobie obraz płytki  DVD lub obraz płytki instalacji przez internet. Mam laptopa gdzie pamięć RAM zajmuje 0,98 GB, dysk 60 GB i wszystko hula jak trzeba. Opisz jak instalujesz system.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2015, 08:05:13 wysłane przez tomagon » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 04, 2015, 08:45:23 »

Z live Cd można zainstalować system.

Do do Live CD to jako że na CS nie można zapisywać tworzony jest w pamięci operacyjnej RAM disk dla działającego systemu.

Niestety system jeszcze dodatkowo w wersji graficznej wymaga dużo więcej RAM'u niż 1GB.

Najprościej będzie zainstalować z obrazu NetInstall lub całe DVD rzez PEN'a
Zapisane
tomagon
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 17, 2015, 04:02:39 »

susek.info
Zrób tutorial jak instalujesz płytkę cd live KDE lub GNOME na twardy dysk. Życzę powodzenia.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl