openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: opensuse 11.4 po instalacji nie dziala bios :s  (Przeczytany 3578 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tumusxd
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Lipiec 01, 2011, 10:50:58 »

A wiec.. moj problem zaczol sie juz z miesiac temu.. wtedy to majac win 7 zapragnolem miec opensusa.. wiec wziolem plytke wlozylem do napedu I pod koniec instalacji systemu wyskoczylo .. reboot system ? wziolem yes ... komputer sie wylaczyl ... znowu wlaczyl.. pojawilo sie logo hp I... nic. gdy nacisnolem jakikolwiek klawisz bylo slychac slychac sygnal bledu. nie mozna bylo wejsc w biosa uruchomic livecd .. kompletnie nic :/ no ale przyszedl kolega ze swoim laptopem ... podlaczylismy moj dysk pod jego kompa.. dysk czytalo wiec to nie byl problem z dydkiem.. potem podlaczylismy dysk znow pod mojego kompa I o dziwo... grub sie wlaczyl xD komputer dzialal jak nalezy przez nastepny miesiac. no ale wkoncu chcialem usunac opensusa.. usunolem partycje z nim no I grub sie zwalil. no to aby miec wgl dzialajacy komputer znow zainstalowalem opensuse no I znow pod konoec instalacji pytanie.. reboot system now ? wziolem yes I znow to samo. niestety tym razem nie mam nikogo kto moglby podlaczyc moj dysk pod kompa... macie jakies pomysly jak wgl uruchomic kompa ?m.. potem podlaczylismy dysk znow pod mojego kompa I o dziwo... grub sie wlaczyl xD komputer dzialal jak nalezy przez nastepny miesiac. no ale wkoncu chcialem usunac opensusa.. usunolem partycje z nim no I grub sie zwalil. no to aby miec wgl dzialajacy komputer znow zainstalowalem opensuse no I znow pod konoec instalacji pytanie.. reboot system now ? wziolem yes I znow to samo. niestety tym razem nie mam nikogo kto moglby podlaczyc moj dysk pod kompa... macie jakies pomysly jak wgl uruchomic kompa ?
Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Lipiec 02, 2011, 23:34:58 »

Być może masz po prostu uszkodzony komputer.

Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem.

Spróbuj uruchomić komputer bez dysku - czy się uruchomi?

Jak odinstalujesz openSUSE to trzeba naprawić MBR w windows XP uruchamiamy komputer z płytki instalacyjnej Windows XP i zamaist instalacji wybieramy napraw "R" a następnie w konsoli wpisujemy

Kod:
fixmbr

i

Kod:
fixboot
Zapisane
tumusxd
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Lipiec 03, 2011, 09:01:10 »

zapomnialem dodac wlasnie ze gdy odlacze dysk mozna odpalic juz biosa i livecd

ale i tak problem juz rozwiazalem.. gdyby ktos kiedys mial taki problem laptopem hp, opensusem i win7 oto jak to zrobilem

.. odlaczylem dysk .. wlozylem plyte
ubuntu i zainstalowalen ubuntu na pena.. uruchamialem tak
kompa z pena(z odlaczonym dyskiem) i gdy system sie
zaladowal podpiolem w? tym momencie dysk.. usunolem
windowsowom partycje 100 mb. bios itp zaczol dzialac
no to zainstalowalem ubuntu i wina jeszcze raz i jest
gites... gdyby ktos mial kiedys taki problem to niech
usunie partycje 100mb windowsa i wszystko powinno grac..
no prawie bo trzeba od nowa system zainstalowac.. albo wlaczyc tryb naprawy :p
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl