openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: niecodzienny problem z instalacją openSUSE 11.4  (Przeczytany 6112 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
xander21
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Marzec 14, 2011, 19:45:13 »

Witam. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Dziś postanowiłem zainstalować nowego suska 11.4   niestety ręce mi opadają bo mam problem. Otóż w momencie uruchomienia z płyty CD powinno się botować i uruchomić proces instalacji itp. Lecz problem w tym, że płyta chodzi normalnie w napędzie i nic się nie dzieje. Komp stoi w miejscu. Na innych kompach normalnie się ładuje. Mam laptopa i z innymi systemami z rodziny linux nie było problemów. Tutaj sie nie uruchamia nic tylko stoi w początkowym logu biosu.W Kompie stacjonarnym starym jak świat załadowało się, lapek jest dużo nowszy i nie działa. POMOCY !!
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 19:56:22 wysłane przez xander21 » Zapisane
susek.info
Admin
*
Offline Offline

Wiadomości: 453



« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2011, 21:10:31 »

Spróbuj uruchomić laptopa

następnie naciśnij F12 (okno wyboru bootowania)

teraz włóż CD/DVD i wybierz CD/DVD zobacz czy coś to zmieni

Zapisane
xander21
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2011, 17:16:37 »

dzięki pomogło ale dziwi mnie to, że miałem ustawione bootowanie z płyty w biosie to po co jeszcze raz wciskać f12. Ok już jest dobrze. Nieważne, bo ważne, że działa.
Zapisane
czrs1056
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #3 : Marzec 19, 2011, 20:52:32 »

dzięki pomogło ale dziwi mnie to, że miałem ustawione bootowanie z płyty w biosie to po co jeszcze raz wciskać f12. Ok już jest dobrze. Nieważne, bo ważne, że działa.

Oj chyba masz tam W7 zainstalowanego jak tak się dzieje.Miałem to kiedyś i kupiłem 2 dysk aby można było zainstalować 2 systemy bo na oryginalnym dysku nie dało sie zainstalować SuSe obok W7 albo Suse kasował W7 lub na odwrót.Wywaliłem orginalny dysk i nie kożystam wogle z W7.Mam XP i SuSe i daję radę.Bo nie można z ukrytej partycji W7zegrać system do instalacji 2 systemów i dałem sobie spokój.
Zapisane
tomagon
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 02, 2015, 08:35:15 »

A co to ma do rzeczy czy jest zainstalowany win& czy nie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl