openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Default czy SMP?  (Przeczytany 4687 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KomaK
*
Offline Offline

Wiadomości: 19



« : Listopad 24, 2007, 13:05:00 »

Witam na forumć

Pięknie się wszystko zainstalowało, zaktualizowało, wifi śmiga, drukarka, k.tv i cała reszta Chyba sie wciągnełem... Po liveupdate mam Linux 2.6.22.12-0.1-default i686. System 10.3 i586. System pokazuje wprawdzie, że procek jest Core2Duo, czy system widzi 2 procesory czy jakoś trzeba wymusić przejście na jajko SMP?
--
Pozdrawiam
lamer - KomaK
Zapisane
amaroKer
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 395



« Odpowiedz #1 : Listopad 24, 2007, 18:31:45 »

mam pentium 4 3ghz i tez pokazuje ze mam 2 rdzenie a nie mam. na xp tez
Zapisane
siwy21
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Listopad 26, 2007, 10:57:04 »

Filipek90 - Nie musisz mieć 2 rdzeni. Intel przez jakiś czas bawił sie w technologie HT, która jeśli dobrze pamiętam miała emulować 2 rdzeń. Prawdopodobnie posiadasz taki właśnie procek.

KomaK - Core2Duo może bez problemu pracować na jądrze SMP. Zainstaluj je przez YaSTa. Wtedy przy odpalaniu kompa na liście startowej pojawi Ci się opcja bootowania na nim. Jeśli instalowałeś zewnętrzny sterownik do grafiki to prawdopodobnie system wystartuje w konsoli więc licz się z tym, że będziesz musiał go ponownie zainstalować (sterownik musi być zintegrowany z jadrem)

pozdro
Zapisane
KomaK
*
Offline Offline

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #3 : Grudzień 04, 2007, 21:36:54 »

Daawno temu cos niecoś czytałem ale widzę, że sie pozmieniało
Jestem strasznie raczkujący w tym OSie, udało mi się odpalić taskmenadzer i zobaczyłem 2 wężyki czyli jest dobrze Instalowałem Susła defaultowo, pociągnoł aktualizacje, restart i mam...
--
Pozdrawiam
P.S. Mam CoreDuo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl