openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Instalacja OpenSuse przez Internet  (Przeczytany 3711 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
spryt
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Styczeń 23, 2011, 00:35:33 »

Witam wszystkich serdecznie.
Pobrałem kilka wersji OpenSuse 11.3 ,ale tylko wersję  openSUSE-11.3-NET-x86_64.iso dało się zainstalować.
To niby wersja przez sieć, jednak gdy wybrałem instalacje bez środowiska graficznego to i tak musiało pobrać ponad 900MB  Co?
Czy to normalne żeby tyle pobierało , mimo że nie wybierałem żadnego środowiska graficznego?

Z tego względu wybrałem instalacje przez sieć i bez środowiska graficznego. Gdyż chcę zainstalować fluxbox.
Wpisałem w trybie tekstowym yast i próbowałem wyszukać fluxbox. Ale nie znalazło, inne środowiska graficzne wyszukał. Mam teraz samą konsole, więc się zastanawiam jak zainstalować fluxbox?  Widziałem że  xorg był pobierany i instalowany. Więc bym był wdzięczny za jakieś wskazówki. To moje pierwsze spotkanie z OpenSuse.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 00:49:32 wysłane przez spryt » Zapisane
Percy_Bent
Super Moderator
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


« Odpowiedz #1 : Marzec 31, 2011, 23:11:58 »

heh.... najprościej będzie jeżeli poszukasz sobie kompletnego repo z fluxboxem i dodasz je jako źródło oprogramowania w yast. Wtedy powinieneś móc je bez problemu zainstalować u siebie. Jeśli nie uda ci się znaleźć takiego repo (w co wątpię) to zawsze zostaje ci kompilowanie, ale to z pewnością potrwa.

Co do ilości pobranych plików to trudno szacować ile powinien ściągnąć, gdyż zależy to głównie od tego co kazałeś mu zainstalować. Jeśli dodałeś sporo pakietów, to 900mb staje się realne. Samo KDE czy gnome wcale nie jest takie duże. Z tego co pamiętam, podstawowe środowisko ma jakieś 100-200mb.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl