openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Widelands  (Przeczytany 8211 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hydrabi
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Grudzień 26, 2009, 17:38:37 »

Po zainstalowaniu Widelands
gra nie uruchamia się. Konsola daje coś takiego:
Kod:
error while loading shared libraries: libSDL_gfx.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory
linux-2ixr:~ #
Zapisane
saturno
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #1 : Grudzień 28, 2009, 00:14:33 »

Instalowałeś Widelands za pomocą YaST-a ?
Jaką masz wersję openSUSE ?
Zapisane
bzykotron
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 26, 2010, 18:37:16 »

również mam kłopot z tą grą klikam sobie na gierkę i nic się nie dzieje - korzystam z suse 11.2 instalowałem przez Yasta i automatycznie doinstalowały mi się biblioteki, sprawdzałem na wiki gry jest tam informacja żeby próbować przez konsole, ale nie mam pojęcia gdzie się to automatycznie zainstalowało przez co nie jestem w stanie przejść do odpowiedniego katalogu i próbować uruchomić grę ręcznie.
Dokładnie identycznie dzieje się przy OpenTTD - jak sądzę mam coś z bibliotekami ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Będę wdzięczny za wszelką pomoc jestem zielony w temacie linuxowym, korzystam z podstawowych rzeczy (przeglądarka, DVD, pakiet biurowy, rzadko kombinuje).
Zapisane
bzykotron
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Maj 09, 2010, 12:43:27 »

Myślałem, myślałem i wymyśliłem... nie jest to zapewne najinteligentniejszy sposób rozwiązywania problemów ale mi przynajmniej kilka razy pomogło, zrobienie aktualizacji wszystkich repozytoriów... wchodzę do Yasta -> zarządzanie oprogramowaniem -> górne menu "pakiet" -> zakładka "wszystkie pakiety" -> "uaktualnij, jeśli jest dostępna nowsza wersja"
automatycznie sprawdza mi dostępne aktualizacje i dodatkowo doinstalowuje brakujące a potrzebne repozytoria.Widelands działa, open TTD również.
Pozdrawiam.
Zapisane
maciekkonnik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 07, 2015, 12:47:10 »

Aby zainstalować grę (z codziennymi aktualizacjami) Widelands w Ubuntu, otwieramy terminal i wpisujemy następujące polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:widelands-dev/widelands-daily
sudo apt-get update
sudo apt-get install widelands




« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 16:13:22 wysłane przez maciekkonnik » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl