openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak pobrać wszystkie pakiety z Update Repo -http://download.opensuse.org/update/  (Przeczytany 3198 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dj_mafiozo
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10



« : Czerwiec 29, 2009, 06:13:26 »

Witam, to mój pierwszy post na forum. Na linuxie pracuję praktycznie cały czas od 1998 roku kiedy to zainstalowałem RedHata 5.2 bodaj. Przez ten czas wiele się nauczyłem, teraz śmiało mogę powiedzieć, że jestem bardzo zaawansowanym użytkownikiem tego systemu. Od dłuższego czasu siedzę na openSuSE, aktualnie 11.1 x64 z najnowszym kernelem (nie z repo, tam jest stary - kompilacja się kłania). A jednak przyszedł ten dzień gdy potrzebuję pomocy innych (zwykle to ja jej udzielam).
Mianowicie ponieważ mam dostęp do światłowodowego łącza internetowego, a będę potrzebować instalować system na kilku innych komputerach, gdzie dostęp do internetu nie wygląda za różowo, to potrzebuję ściągnąć na swój dysk twardy całą zawartość oficjalnego Update Repository dostępnego pod adresem: http://download.opensuse.org/update/11.1/rpm/

Wykonałem dotąd taką operację i miałem nadzieję, że się uda:
zapisałem w plik .html zawierający listę pakietów (konkretnie x86_64), otworzyłem w Wordzie, pousuwałem wszystko, co nie potrzebne (tak, że zostały same nazwy plików .rpm po jednym w każdej linijce), dodałem ścieszkę repozytorium przed nazwami plików i zapisałem jako .txt.
Następnie zaimportowałem to do DownThemAll (wtyczka do FireFoxa), ale zaczął pokazywać potwierdzenia mirrorów (każdego pliku z osobna), a i tak po potwierdzeniu nie ciągnął .rpm tylko jakieś nie wiadomo co (.mirror czy coś takiego, nie pamiętam, od razu się tego pozbyłem). KGet też zaczął krzyczeć o tym, ale w swoich dążeniach poszedł jeszcze dalej i się przywiesił.

Kto wie i powie jak ściągnąć wszystkie .rpm z Update Repo??
Błagam o szybką pomoc.
PS: Nie wiedziałem gdzie umieścić temat, więc trafił tu...
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl