openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: OS 11.1 problem pod czasu uruchamianai :/ tryb textowy  (Przeczytany 4328 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
duchu
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Marzec 24, 2009, 14:40:42 »

Mam dziwny problem, a chodzi dokladnie o to ze OS 11.1 podczas normalnego uruchamiania system w pewnym momencie przechodzi do trybu textowego i do konsoli. Kursor sie pojawia (wyglada jak X) i jakby konsola w takim malym chyba oknie i zalogowany juz moj uzytkownik. Probowalem chyba wszystkiego, ale nic nie dalo, nawet jeszcze raz zainstalowalem system ale nic nie dalo dalej to samo. POmozcie mi, bo juz nie wiem co robic Smutny
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #1 : Marzec 24, 2009, 18:02:44 »

Zmień tytuł na zgodny z panującym REGULAMINEM


uzupełnij tytuł i jakiś treściwy opis
Zapisane
dj_mafiozo
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 29, 2009, 20:04:50 »

Powód jest prosty. Musisz mieć zainstalowany menadżer okien. Polecam od siebie w 11.1 KDE 4 (zainstaluje podczas instalacji 4.1.3, ale jest nowszy stabilny relase - 4.2.4 i beta 4.2.9.cośtam rozpowszechniane jako 4.3, ale tego nie polecam, bo pracować się nie da, strasznie muli i cały czas czyta coś z dysku. Zwykła konsola mi się ładowała dziesięć minut, a o Midnight Commanderze to zapomniałem po godzinie oczekiwania.), potem klikasz tu:

(http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/42/openSUSE_11.1/KDE4-DEFAULT.ymp)

Następnie tu:

(http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/42/openSUSE_11.1/KDE4-BASIS.ymp)

Może się przyczepić do zależności pakietów, bo wciąż jest zainstalowane 4.1.3, więc wszędzie w każdym oknie które wyskoczy w każdej pozycji zaznaczaj aby instalowało pakiety z końcówką 4.2.4 (przypatrzeć się trzeba nieco uważnie)...

Ktoś zapyta po co upgrejdować KDE 4.1 do 4.2, otóż 4.2 jest bardziej dopracowane i ma większe możliwości (4.0 to IMHO w ogóle nie nadawało się do pracy, 4.1 jako tako się nadaje, a 4.2 zapewnia funkcjonalność 3.5 i wszystkie nowości, usprawnienia itd. lini 4.x)

Problem jest spowodowany brakiem menadżera okien.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 20:08:46 wysłane przez dj_mafiozo » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl