openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z UbuDSL pod openSUSE 11.1 (ZXDSL 852 v2)  (Przeczytany 7509 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Waćpan
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« : Luty 18, 2009, 17:58:33 »

Otóż w trakcie konfiguracji modemu pojawia się błąd kompilowania sterownika. Potem nie chce się połączyć. Jakby tego było mało, zespół UbuDSL zawiesił pomoc techniczną, dlatego zwracam się do Was. Mam nadzieję, że jakoś pomożecie. A może znacie inne sposoby instalacji tego modemu Susku 11.1?
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2009, 12:32:15 »

A nie instalowałeś przypadkiem openSUSE'a 11.1 z LiveCD ?
Zapisane
Waćpan
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2009, 14:38:38 »

A nie instalowałeś przypadkiem openSUSE'a 11.1 z LiveCD ?
Nie, LiveCD z OpenSUSE'm wcale u mnie odpala (albo odpaliłoby po długim czasie, ale nigdy nie miałem tyle cierpliwości). Instalowałem z DVD pobranej stąd: http://software.opensuse.org/
Myślałem, że może być to spowodowane tym, że podczas instalacji susła był podłączony modem, ale to też nie to - po formacie dalej się źle kompilowało.
Zapisane
v2
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Luty 21, 2009, 15:29:15 »

Mam podobny problem więc się dołączę.
Modem ten sam, SUSE 11.0, przy czym internet działał. Dopiero po instalacji sterowników do grafiki i restarcie komputera diody przestały się świecić. Teraz podczas ponownej konfiguracji wywala błąd kompilowania sterownika.
Zapisane
SiBUL
Admin
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 211


Forumowy egzorcysta


« Odpowiedz #4 : Luty 21, 2009, 19:18:42 »

Mam podobny problem więc się dołączę.
Modem ten sam, SUSE 11.0, przy czym internet działał. Dopiero po instalacji sterowników do grafiki i restarcie komputera diody przestały się świecić. Teraz podczas ponownej konfiguracji wywala błąd kompilowania sterownika.
Kolega "Waćpan" ma opensuse 11.1 więc Ty V2 masz inny problem. Pewnie podczas instalacji sterowników nie zostały zainstalowane nagłówki systemowe. Spróbuj wywalić całe ubudsl i zainstalować na nowo z czym powiedz jaką masz architekture 32bit czy 64 bit?
http://www.ubudsl.com/pl/pobierz.php
Zapisane
v2
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2009, 22:05:27 »

Dlatego napisałem "podobny" Próbowałem usuwać i instalować na nowo ubudsl - ciągle to samo, mam ahtlona x2 64 ale używam suse 11.0 32bit (i381).

Przeinstalowałem suse i chyba coś znalazłem.  Na świeżym systemie ubudsl działało prawidłowo, ale podczas instalowania sterowników stąd: http://www.susek.info/article/openSUSE-11.1-sterownikow-NVIDIA.shtml (tych pierwszych dla nowych kart, moja karta Geforce 8200M G)  z internetu pobierany jest pakiet kernel-default-26.25.20-0.1 i w GRUBie mam 2 suse do wyboru: openSUSE 11.0-2.6.25.5-1.1 oraz openSUSE 11.0-2.6.25.20-0.1
Na 1 działają kde i sterowniki do grafiki ale modem się nie synchronizuje, na tym 2 modem się synchronizuje (diody się świecą) ale środowisko graficzne się nie uruchamia, startx daje komunikat:
Kod:
Fatal server error
no screens found
giving up
xinit: Conection reset by peer (errno 104): unable to connect X server
xinit: No such process (errno 3): server error

edit:
Ok poradziłem sobie
poprostu zainstalowałem sterowniki pobrane z głównej strony nvidi (te wcześniejsze były pod 11,1... mój błąd) a pózniej ubudsl i wszystko ładnie śmiga
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 00:58:28 wysłane przez v2 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl