openSuSE
Username:
Password:
Linki sponsorowane: | inwestycje | erasmus in warsaw
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: modem sagema i suspend  (Przeczytany 3672 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jakko22
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Grudzień 24, 2008, 15:25:41 »

Cześć. Zainstalowałem na dniach OpenSUSE 11.1 i586 ze środowiskiem KDE 4.1.2.
Problem polega na tym, że kiedy robię suspend to disk/ ram, i do komputera podłączony jest modem, system zawiesza się na tej szarej planszy z paskiem od suspenda. Modem to Sagem fast 800 od neostrady, podlączony na USB. Dzieje się tak, gdy jest podłączony i nie zerwe połączenia z internetem i gdy jest tylko podłączony.
Jeśli idzie o to, skąd odpalam suspend, to efekt jest taki sam we wszystkich wypadkach, próbowałem spod:
- applet Powerdevil
- powersave -U ,itd
- s2disk, s2ram
- opcje "uśpij"\ "hibernuj" z zakłądki opuść w kickoffie.
Zresztą to chyba bez znaczenia, bo wszystkie wymienione rzeczy najwyraźniej opieraja sie na tych samych programach albo skryptach.
Co do sposobu instalacji modemu, to po prostu zainstalowałem firmware z paczki eagle-data-firmware, ustawiłem połączenie DSL spod Yasta, a łącze się przez KInternet.

Podejrzewam, że przyczyną jest brak ustawionych reguł dla suspendu dla tgo urządzenia/ modułu jądra. Pamiętam, że widziałem taki wpis w logu od czegoś w stylu s2ram, jeszcze jak pracowałem pod openSUSE 11.  Nie wiem jednak teraz jaki to był log, ani czego dotyczył.
Instalowałem modem w taki sam sposób na OS 10.3 i OS 11, i nawet jeżeli pojawiły się jakieś błędy, to nie było to widoczne, można było normalnie odpalać suspend, chociaż s2ram trzeba było "wymuszać" spod konsoli (mój laptop nie był na whitelist). Teraz s2ram chodzi normalnie- o ile odłącze wcześniej modem.
Jak są potrzebne jakieś pliki .log, to wrzucę je, napiszcie tylko które.
Wątpie, żeby problem dotyczył akurat tylko modemu Sagem 800. Myślę, że chodzi tu o jakąś ogólną zasadę funkcjonowania sprzętu tego typu. To chyba dobry dział forum.
Z góry dzięki za pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

erasmus - serwis komputerowy lubin - projektowanie stron lubin - cuprum lubin - projektowanie stron - zaproszenia lockerz - notatki studenckie
Template modified by designworld.pl